בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר: 55% מבני הנוער נתקלו בתופעת הסכינאות בביה"ס 

סקר: 55% מבני הנוער נתקלו בתופעת הסכינאות בביה"ס

 
 
חדשות נענע 10

כשליש מבני הנוער ראו צעירים מצוידים בסכין או אולר לצרכי הגנה עצמית. למעלה ממחצית מהם נתקלו בתופעת הסכינאות בבית הספר. תופעת צריכת האלכוהול וההשתכרות בקרב בני הנוער נמצאת במגמת עליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר ארצי שנערך על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה, אשר נועד לבחון את מימדי תופעת האלימות בקרב בני הנוער ואת רמת החשיפה לאלימות וסכינאות התפרסם אתמול (שני) ומעלה נתונים מדאיגים ביותר.
 
סקר קובע: ככל שנערים מתבגרים הם נחשפים לאלימות רבה יותר (asap)
 סקר קובע: ככל שנערים מתבגרים הם נחשפים לאלימות רבה יותר (asap)   
מהנתונים עולה כי כשליש מבני הנוער ראו צעירים מצוידים בסכין או אולר לצרכי הגנה עצמית, ולמעלה ממחצית מהם ציינו, כי נתקלו בתופעה בבית הספר. הסקר מעלה עוד כי בנים נחשפו לתופעה בשיעור גבוה מבנות, וכי ככל שהנערים מתבגרים עולה שיעור חשיפתם לתופעה.

כמו כן, תוצאות הסקר מעלות כי קרוב ל- 40% מכלל בני הנוער בארץ נחשפו לחוויות אלימות בבית הספר במהלך השנה האחרונה. חשיפה לחוויות אלימות ניכרת בשיעורים גבוהים יותר בקרב בנים בגילאי 14-15, כך עולה מן התוצאות. בסקר נבחנו גם תופעת שתיית האלכוהול והשתכרות בקרב בני נוער. הנתונים מגלים כי המדובר בתופעה במגמת עלייה. כל נער/ה שלישי בישראל צורכים אלכוהול. 61% מצורכי האלכוהול הם בגילאי 16-17, 21% בגילאי 14-15 ו 3% בגילאי 12-13.

ציון גבאי, מנכ"ל עמותת עלם התייחס לתופעה: "צעירים מאבדים את חייהם בתגרות אלימות שבקלות בלתי נסבלת ובלתי נתפסת, נשלפה בהם סכין. לתופעה זו מתקשרת תופעת צריכת האלכוהול, שמחמירה משנה לשנה". לדבריו "בתקופת הקיץ בחופים ומוקדי בילוי המוניים התופעה אף מתגברת והופכת חמורה יותר, בביקורי בחופים בהם הקמנו מרכזי תמיכה כל נער שני היה במצב שכרות ואף פינינו כמה מהם לקבלת טיפול רפואי".
 
 המכון הפתולוגי אמנם קבע שהילדה מפרדס חנה לא נאנסה אבל התגברות של מקרי אלימות בקרב ילדים הם רק שאלה של זמן. הילדים לא מתקשים למצוא אלכוהול זול, גיל השתייה בישראל יורד בקביעות והאלימות מתפרצת. מה אפשר לעשות? ואיך נזהה אם הילד עבר התעללות?

לכתבה המלאה 
הסקר הזה על נתוניו המדאיגים מצטרף לנוספים שנעשו בתקופה האחרונה. מחקרים של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול מגלים כי ילדים צורכים אלכוהול כבר בגיל 12. עוד עולה מהמחקר, כי 25% מבני הנוער (גילאי 12-18) מדווחים שהשתכרו לפחות פעם אחת בשנה האחרונה. 19% מדווחים כי שתו לפחות פעם אחת בחודש האחרון חמש מנות משקה בתוך שעות אחדות.

נעמה צוייג, מנכ"לית עמותת אל-סם, מייחסת את הירידה בגיל השתייה אצל ילדים ובני נוער לתרבות הישראלית המשתנה: "אפשר לומר שמאז שהגיעה העלייה מחבר העמים יש יותר שימוש באלכוהול. גם בקרב בני נוער עולי אתיופיה יש שימוש מוגבר באלכוהול, יחסית לבני נוער אחרים".

סקר שערכה אמותת לא"ן שפורסם בסוף חודש אוגוסט גילה כי החופש הגדול של 2007 היה "האלים ביותר אי פעם". מנתונים שפרסמה העמותה אשר פועלת למניעת אלימות נוער, עלה כי מספר מקרי האלימות עלה ביותר מ-100% בהשוואה לחופשים קודמים, כי חומרת האירועים עלתה, וכי גיל הנוער האלים הולך ויורד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by