בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי אתה, משה לדור? 

מי אתה, משה לדור?

 
 
עינת בר

במערכת המשפטית בעיקר מברכים על מינויו הצפוי של פרקליט מחוז ירושלים לשעבר לתפקיד פרקליט המדינה. גורמים בכירים יודעים לספר על אדם חכם, שקול ורציני, ומבטיחים נהנה מפרקליט מדינה ישר, אמין ומקצועי. אבל לא כולם מרוצים - יש הסבורים כי לדור קרוב מדי למערכת אותה הוא אומר לנהל, והיה צריך להישאר במגזר הפרטי עוד כמה שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הלילה (בין שני לשלישי) החליטה הוועדה לאיתור פרקליט המדינה בראשות היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להמליץ על עו"ד משה לדור כמועמדה לתפקיד. לדור, בן 63, שכיהן עד שנת 2003 כפרקליט מחוז ירושלים ועבד מאז פרישתו בשוק הפרטי, נבחר מבין שישה מועמדים ומינויו עדיין טעון את אישור שר המשפטים, דניאל פרידמן, והממשלה.
 
האיש שיחליט אם אולמרט יואשם בפרשת בנק לאומי (צילום: חדשות 10)
 האיש שיחליט אם אולמרט יואשם בפרשת בנק לאומי (צילום: חדשות 10)   
אז מה אומרים במערכת המשפטית על הבחירה? שם מברכים על המינוי. מרבית המשפטנים הבכירים ששוחחו היום עם "נענע 10" מתארים משפטן מנוסה, בעל דעה עצמאית, רגיש לשחיתות שלטונית ומכיר היטב את מערכות שירות המדינה. לדור יהיה האיש שיצטרך להחליט האם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יואשם בפרשת בנק לאומי. האם ניתן להסיק מאופיו, איזה החלטה הוא יקבל?

עו"ד מיכה פטמן, לשעבר בכיר בפרקליטות מחוז תל אביב, אומר כי "לדור נוקט בקו משפטי ענייני. כל מקרה ייבחן על פי הראיות. הוא לא פופוליסט. הוא איש שפועל על פי צו מצפונו, יושר מקצועי ולא על פי ציפיית הציבור. אופיו יתאים לעבודה בצוותא עם מני מזוז".

הדמיון ליועץ המשפטי לממשלה מזוז עולה שוב כאשר נשאלת השאלה, האם לדור יידע לעמוד בלחץ ציבורי שבהם מתאפיינים תיקים של אישי ציבור. "התרשמתי משיחות איתו שאינו מהסס לסגור תיקים שלא צריך להגיש, כי הראיות אינן מספיק חזקות. עמדתו לעיתים שונה מפרקליטי המחוז היותר לוחמניים. האיזון הוא האיזון הנכון, לא קיצוני ולא קטגורי. כולנו נהנה מפרקליט מדינה ישר, אמין ובעל מיומנות מקצועית רבה", אומר פטמן.
 
"לדור הוא בהחלט בחירה מוצלחת". פרופ' דוד ליבאי (צילום: רויטרס)
 "לדור הוא בהחלט בחירה מוצלחת". פרופ' דוד ליבאי (צילום: רויטרס)   
עורכי דין רבים מזכירים את ההיכרות של לדור עם הפרקליטות כאחד מהיתרונות שיסייעו לו בתפקידו. "יש לו ניסיון מוכח בניהול מוצלח של יחידות הפרקליטות, יש לו ניסיון בקבלת החלטות ענייניות-קשות. אני מכיר אותו כאדם חכם, שקול, רציני ומוערך – לדור הוא בהחלט בחירה מוצלחת", אומר שר המשפטים לשעבר, פרופסור דוד ליבאי.

יתרון נוסף שמיוחס ללדור הוא ניסיונו בשירות המדינה לצד ניסיון במשרד פרטי. לדברי עו"ד יורי גיא-רון, יו"ר לשכת עורכי הדין, "הוא בא משירות המדינה, דואג מאוד לאינטרסים של שירות המדינה, מה שמן הראוי שפרקליט מדינה יעשה. עם זאת יש בו את הפתיחות להפנים וליישם ביקורת נכונה כשמושמעת על ידי גורמים מבחוץ – הוא בעצמו פעל לאחרונה מתוך משרד פרטי".

עם זאת, במערכת המשפט יש גם כאלה, הסבורים כי לדור קרוב מדי למערכת שאותה הוא אמור לנהל. לדברי אחד המשפטנים, לדור מאוד לויאלי בהתנהלותו המשפטית - "לטוב ולרע, הוא מגיע מתוך 'שירות מדינה אידיאולוגי'". לדבריו, לדור הוא טרחן, קונפורמיסט מדי, לא עושה מהפיכות ונוהג בדיוק על פי הספר. "לדור היה צריך להיות עוד שנתיים במגזר הפרטי ואז היה מתפקד יותר טוב ומבין את מידת האחריות טוב יותר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by