בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי יש"ע: אולמרט מוביל אותנו לעבר סכנות 

ראשי יש"ע: אולמרט מוביל אותנו לעבר סכנות

 
 
איליה ירוחימוביץ`

ראש הממשלה נפגש לראשונה מאז נכנס לתפקידו עם ראשי המתנחלים, ושמע מהם טענות קשות על התנהלותו בזירה המדינית. יו"ר מועצת יש"ע דני דיין: קיבלנו את הרושם שראש הממשלה נכנע לארה"ב ולערבים. אולמרט: כדי להבטיח את עתידה של ישראל, ניאלץ לעשות ויתורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(00:14 דקות)

 
 
בפעם הראשונה מאז נכנס לתפקידו, נפגש היום (שלישי) ראש הממשלה אהוד אולמרט עם ראשי מועצת יש"ע. הפגישה נערכת על רקע ועידת אנאפוליס ודרישתם של המתנחלים לחדש את הבנייה בשטחים ולהימנע מפינוי מאחזים.

"בפגישה עלו שני נושאים עיקריים – הנושא המדיני ונושא הקפאת הבנייה המוחלטת בשטחי יהודה ושומרון", סיפר לחדשות נענע 10 יו"ר מועצת יש"ע דני דיין. "הבהרנו לראש הממשלה את הסכנות האדירות שאנחנו רואים בתוכנית שהוא מוביל. ברור הרי שיומיים אחרי שישראל תצא, אבו מאזן ייפול, גורל יהודה ושומרון יהיה כגורלה עזה, וכל הארץ תהפוך לשדרות".

דיין הוסיף, כי מעבר לסכנות הביטחוניות, שוחחו אנשי מועצת יש"ע עם אולמרט על מה שהוא הגדיר "סכנות ציוניות בשל נטישת חלקי מולדת".
 
"הדגשנו בפני ראש הממשלה את הסכנה האדירה למרקם החברתי בישראל בעקבות גירוש של יותר מ-100 אלף יהודים", סיפר. "לא מדובר רק על העניין הטכני – אפשר לפנות או אי אפשר לפנות, תהיה אלימות או לא תהיה אלימות – אלא על המחשבה שאפשר לגרש ולא לשבור את המפרקת של החברה. זו תהיה טעות גדולה מאוד".

דיין סיפר גם, כי במצב הנוכחי ישנה הקפאה מוחלטת של בנייה בשטחי יהודה ושומרון ואמר: "אין היום אישור לבנות בית, כיתת לימוד, או שום דבר אחר, כולל בגושי ההתיישבות באותם המקומות שראש הממשלה טוען כי הוא רוצה להשאיר בידי ישראל.

"עד היום חשבנו שזה צירוף מקרים כדי שנוותר בעניין המאחזים, אבל עכשיו, למרות שהוא לא אמר את זה במפורש, קיבלנו את הרושם שמדובר במדיניות בפועל של הממשלה, שהיא כניעה לארה"ב ולערבים. יש החלטה, שהיא לא פורמלית, אך מתבצעת הלכה למעשה להקפיא את ההתיישבות ביהודה ושומרון כולל גידול טבעי".

אולמרט אמר בתגובה לדבריהם של אנשי מועצת יש"ע, כי תחושותיו דומות לשלהם. "אין לי ספק שכל גרגר אדמה מהירדן ועד הים הוא חלק מארץ ישראל וקשור למורשת ולהיסטוריה של עמנו", אמר ראש הממשלה, "אך אני יודע שכדי להבטיח את עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, אנו ניאלץ לעשות גם ויתורים. אני מרגיש שבנקודה הזו אני במחלוקת שוברת לב עם הציבור הזה, שהייתי חלק ממנו". אולמרט הוסיף, כי למרות הוויתורים שבכוונתו לעשות, ישנם מקומות שהוא מעולם לא יסוג מהם, והם ידועים גם לפלסטינים וגם לארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by