בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אושרה בקריאה טרומית הצעה לשיריון חוק יסוד: ירושלים  

אושרה בקריאה טרומית הצעה לשיריון חוק יסוד: ירושלים

 
 
נדב פרי וחדשות נענע 10

ברוב גדול אישרה הכנסת הצעה של ח"כ סער לפיה יהיה צורך ברוב של 80 ח"כים לאישור שינוי בגבולות ירושלים. 54 חברי כנסת תמכו בהצעה ו-24 התנגדו. ח"כ ברכה: זהו משחק מכור בין הממשלה לאופוזיציה. ח"כ ביילין: הימין מבין שאין רוב למניעת היפרדות משכונות ערביות במזרח ירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית הצעת חוק לפיה כל שינוי בגבולות ירושלים יחייב רוב של 80 חברי כנסת. 54 חברי כנסת תמכו בהצעה שיזם ח"כ גדעון סער (ליכוד) ו-24 התנגדו. יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר בתגובה כי "מדובר במשחק מכור בין הממשלה לאופוזיציה".
 
גדעון סער. הסביר כי התיקון יבטיח את עתיד ירושלים וישמור על בטחון תושביה (צילום: אתר הכנסת)
 גדעון סער. הסביר כי התיקון יבטיח את עתיד ירושלים וישמור על בטחון תושביה (צילום: אתר הכנסת)   
על פי חוק-יסוד: ירושלים בירת ישראל , יש צורך ברוב של חברי כנסת כדי לבצע שינויים בגבולותיה, או להעביר סמכויות על חלקים ממנה לגורמים זרים. בהתאם לתיקון המוצע, יהיה צורך ברוב של 80 חברי כנסת כדי לאשר שינויים מסוג זה.

בהסבר להצעת החוק של סער, נכתב כי "לתיקון חוק זה גם תכלית ביטחונית, שהרי נסיגת צה"ל מלבנון ותוכנית ההינתקות מרצועת עזה הוכיחו כי למקום שממנו ישראל נסוגה נכנסים גורמי טרור שמאיימים על ביטחונם של תושבי ישראל. אפשרות כזאת יש למנוע בעיר שחוברה לה יחדיו. מטרתו של התיקון לחוק הוא לבצר את אחדותה של ירושלים, להבטיח את עתידה ולשמור על בטחון תושביה".

בתגובה לתוצאות ההצבעה אמר ח"כ ברכה כי "אולמרט מתהדר במילים יפות על השלום, אך שולח את האופוזיציה לעשות כדברו ולהניח מכשולים בדרך למשא ומתן על הסדר קבע". לדבריו, "מדובר בעוד חוק גזעני שמטרתו לנטרל את הסיעות המאמינות בשלום אמיתי".

יו"ר סיעת בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, אמר כי "הכנסת הכריזה היום רשמית שהיא מתנגדת להסדר עם הפלסטינים". לדבריו, "ההחלטה מראה שהחברה הפוליטית בישראל אינה בשלה להסדר וכי כל הדיבורים על משא ומתן רציני הם בבחינת אשליות בגרוש".

לדברי יו"ר מרצ-יחד, ח"כ יוסי ביילין, היוזמה מוכיחה שהימין מבין שכבר אין רוב בכנסת למניעת ההיפרדות מהשכונות הערביות במזרח ירושלים וממחנות הפליטים. עם זאת, הוסיף כי הוא "תמה על כך שממשלה שפניה לאנאפוליס, מסתתרת מאחורי חופש הצבעה בנושא מרכזי כל כך בדיונים על הסדר הקבע וחוששת מהצגת עמדתה האמיתית בפני הכנסת".

סייע בהכנת הכתבה: הארון תחאוכו
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by