בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רן ארז בעצרת המורים: האדמה רועדת והר הגעש יתפרץ 

רן ארז בעצרת המורים: האדמה רועדת והר הגעש יתפרץ

 
 
רן ליאור וחדשות נענע 10

שביתת המורים מגיעה לשיאה, בהפגנת המונים בכיכר רבין בתל אביב. בנאום שנשא יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, אמר כי "חשוב לנו להמשיך ולחיות במדינה מפותחת ולא במדינת עולם שלישי". הממונה על השכר באוצר: הגיע הזמן להחזיר את התלמידים לבתי הספר. שרת החינוך הבהירה כי אין בכוונתה להתפטר ואמרה כי הממשלה מחויבת לחינוך

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(0:32 דק')

 
"האדמה רועדת והר הגעש הזה יתפרץ", כך אמר אמש (שבת) יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, בנאום ששנא בעצרת התמיכה במורים השובתים. עשרות אלפים השתתפו באירוע והביעו הזדהות עם מאבק המורים. הממונה על השכר, אלי כהן, אמר כי "הגיע הזמן להחזיר את התלמידים לבתי הספר". מוקדם יותר אמרה שרת החינוך, יולי תמיר, כי צעדיו האחרונים של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מצביעים על מחויבותה של הממשלה לחינוך בישראל.
 
"אנחנו חיים במדינה שבה חולי הסרטן שובתים רעב כדי לקבל תרופות, שהזקנים מחטטים בזבל והאמהות החד-הוריות צועדות ברגל", אמר ארז. "ואף אחד לא מצליח, אבל אנחנו עכשיו כולנו ביחד. אנחנו יוצאים למאבק חברתי למען מדינת רווחה... חינוך משמעותו סגירת פערים, טיפול באלימות, טיפול בסמים ובכל הדברים הרעים שקורים במדינה... זה המאבק שלנו וחבל שהממשלה לא מבינה זאת".

"אנחנו רוצים שהעם יחיה ברמת חיים טובה יותר, בריאה, עם תקווה לחברה גלובאלית בה אנחנו אמורים לחיות", אמר ארז. "אנחנו לא סתם מדברים, אנחנו גם עושים. יזמנו את הרפורמה "עוז לתמורה" במערכת החינוך והיא הצליחה מעל ומעבר ואנחנו רוצים להמשיך ללכת בדרך הזאת". לדבריו, "חשוב לנו להמשיך ולחיות במדינה מפותחת ולא במדינה של עולם שלישית... צריך להוריד את מספר התלמדיים בכיתות, להחזיר לילדי ישראל את שעות הלימוד שגזלו מהם ב-5 השנים האחרונות ולעשות רפורמה אמיתית - ערכית וארגונית - על מנת שמערכת החינוך תראה אחרת".

בראיון טרם פתיחת העצרת, אמר כהן כי "יש לנו הרבה סימפטיה למפגינים היום. לדבריו, "המטרה של ההפגנה היא תוספת שכר ואנחנו צריכים לקחת את התוספת הזאת שמגיעה למורים ולנתב אותה לכיוון רפורמה גדולה. בלי רפורמה לא נשיג שום דבר ואני מקווה שבימים הקרובים זה יסתיים".

כהן רמז בדבריו כי ארגון המורים אחראי להתמשכות השביתה ואמר כי "ברגע שצד שני מחפש דרכים וסקופים וכל מיני טיזרים תקשורתיים ולא מנהל משא ומתן, זאת התוצאה". בתוך כך, הוסיף כי "הגיע הזמן שאחרי ההפגנה נשב ביחד וננהל משא ומתן ונחזיר את התלמידים לבית הספר. צריך לשבת ולגמור את זה בלי צווי מניעה".

"הממשלה מחויבת לחינוך"

מוקדם יותר אמרה תמיר בכנס "שבת-תרבות" בחולון כי "מכתבו של ראש הממשלה למורים שפורסם אתמול ב'ידיעות אחרונות' הוא ביטוי מובהק למחויבותה של הממשלה להגדיל את ההשקעה בחינוך וליצור בישראל מציאות חדשה".

אחרי פרסום המכתב, ביקשו חברי ארגון המורים, בראשות היו"ר רן ארז, שהפגינו מול משרד ראש הממשלה בירושלים, לדבר עם ראש הממשלה באופן אישי, אך אולמרט, שכלל לא נכח במקום, לא הגיע לפגוש את המפגינים.

ח``כ דב חנין (חד``ש) אמר כי התמיכה הציבורית הרחבה במורים מבטאת גם כעס על מפלגות הקואליציה שנטשו את התחייבויותיהן לסדר יום חברתי. לדבריו, "ממשלת אולמרט-ברק ממשיכה במדיניות המעוותת של כרסום בשירותים החברתיים הניתנים בישראל תוך הורדת מיסים לעשירים". הוא הוסיף כי "המורים הם קורבנות ההתנתקות החד צדדית של הממשלה מהחברה בישראל".

ביום חמישי נפגש אולמרט עם שר האוצר, רוני בר-און, ועם שרת החינוך, יולי תמיר, על מנת להתעדכן במשא ומתן עם ארגון המורים העל-יסודיים. בהודעה משותפת לאחר הפגישה, קראו השלושה לארגון המורים העל-יסודיים "לגלות אחריות ולשוב לשולחן המשא ומתן לאלתר, כדי לנהלו באופן אינטנסיבי ורציף". מלשכת אולמרט נמסר כי "הממשלה החליטה להוסיף מיליארדי שקלים לטובת החינוך בכלל ושכר המורים בפרט ועל ארגון המורים העל-יסודיים לבוא ולהשלים את המשא ומתן באורח מיידי לטובת תלמידי ישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by