בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הופר האיזון בין המערכת הפוליטית לביהמ"ש העליון" 

"הופר האיזון בין המערכת הפוליטית לביהמ"ש העליון"

 
 
נדב פרי

בישיבת המרכז של מפלגת העבודה יצא ברק, נגד הרפורמה של פרידמן במערכת המשפט. "בעת האחרונה נדמה שהופר האיזון העדין וההכרחי הזה, בין המערכת הפוליטית לבין בית המשפט העליון" אמר ברק והוסיף "בית המשפט העליון ושופטיו הפכו יעד למתקפות בלתי ראויות". ברק התייחס בדבריו גם לשביתה ולסירובו של ראש הממשלה להתערב בכדי להביא לסיומה. "אני קורא לראש הממשלה להיכנס יחד עם שר האוצר להיכנס לעובי הקורה ולפתור את המשבר בחינוך" אמר ברק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(0:38 דק')

 
 
שר הביטחון אהוד ברק מצטרף למתקפה נגד שר המשפטים דניאל פרידמן. "יש בישראל כמה עמודי תווך שעלינו לשמור עליהם מכל משמר. בלעדיהם לא נוכל להתקיים כאן בביטחון, לא בביטחון צבאי ולא בביטחון אזרחי" כך אמר שר הביטחון אהוד ברק בנאומו אמש (ראשון) בפני מרכז מפלגת העבודה בתל אביב.

ברק התייחס בדבריו לבית המשפט העליון ולרפורמות שיוזם שר המשפטים דניאל פרידמן והוסיף "חובה עלינו לגונן בעקביות על מוסדות שלטון החוק ובראשם על בית המשפט העליון". לדברי ברק "בעת האחרונה נדמה שהופר האיזון העדין הזה שהכרחי בין המערכת הפוליטית ובין בית המשפט העליון ובית המשפט העליון ושופטיו הפכו יעד למתקפות בלתי ראויות ולשטף של יוזמות אשר כמותן ותוכנן מאיימים לזעזע את הדמוקרטיה הישראלית ואת שלטון החוק בתוכה".
 
"אנחנו מאמינים בהידברות, גם ביקורת מותר ורצוי שתשמע. גם לי יש ביקורת על בית המשפט העליון, אבל כל אלה צריך שיעשו בבגרות בשיקול דעת ובאחריות. קו גבול ברור עובר בין דיון ציבורי ובין מתקפה לא מאוזנת על המוסד החשוב הזה בית המשפט העליון" אמר ברק והוסיף "אני חושש שקו הגבול נחצה".

בהתייחס לשביתה במערכת החינוך אמר ברק, כי "המתווה של עופר ושל יולי הוא הפתרון המעשי והנכון לשביתה הזאת". ברק קרא לאולמרט "להיכנס יחד עם שר האוצר להיכנס לעובי הקורה ולפתור את המשבר בחינוך תוך ימים בודדים". ברק אמר את דבריו בהמשך לסירובו המתמשך של ראש הממשלה להיפגש עם יושב ראש ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז. הערב אמר אולמרט, כי "עם כל הכבוד ליושב ראש, אין שום סיבה שראש הממשלה יישב איתו למשא ומתן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by