בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דוח המבקר 2007 - כדאי להיות חבר של פואד 

דוח המבקר 2007 - כדאי להיות חבר של פואד

 
 
עינת בר

מבקר המדינה הגיש אחר הצהריים ליו"ר הכנסת את הדוח השנתי, בו נכתב, בין היתר, כי "השר בנימין בן אליעזר הפנה כ-100 פניות לחברת החשמל בבקשה שתסייע לקדם עניינים הנוגעים להעסקת קרובים מסוימים" . לינדנשטראוס: "זו תופעה משחיתה שפוגעת בסדרי מינהל תקין ומעוררת חשש לפגיעה בטוהר המידות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר התשתיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, הוא "כוכב" דו"ח מבקר מדינה שמתפרסם הערב. בדוח חריף, שהוגש לפני זמן קצר ליושבת ראש הכנסת דליה איציק, קובע המבקר מיכה לינדנשטראוס, כי בן אליעזר מעורב במינוי מקורביו בחברת החשמל בהיקף עצום, בניגוד להנחיה שפרסם היועץ המשפטי לממשלה בעניין.
 
מכבד את בדיקת המבקר. בנימין בן-אליעזר (צילום: גטי-אימאג')
 מכבד את בדיקת המבקר. בנימין בן-אליעזר (צילום: גטי-אימאג')   
בדוח נכתב כי בשנים 2005-2006 הפנה פואד, באמצעות מנהלת לשכתו, כ-100 פניות לחברת החשמל בבקשה שתסייע לקדם עניינים הנוגעים להעסקת קרובים מסויימים בחברה. מתוכם, דאג פואד להעביר לחברת החשמל 15 פניות של חברי מרכז מפלגת העבודה במטרה לקדם עניינים הנוגעים לבני משפחתם או אנשים אחרים. חלק מהפניות, נכתב בדוח, נגעו לעובדי חברת החשמל בפועל שהתקבלו לעבודה בשנים 2005-2006 - גם הם חברי מרכז העבודה.

אולם בן אליעזר לא עצר בחברת החשמל. לינדנשטראוס קובע כי שר התשתיות המשיך לשבץ את מקורביו בתפקידי מפתח גם בתש"ן (חברת תשתיות נפט ואנרגיה). במאי 2005 הפנה השר למנכ"ל תש"ן עובד שיועד לתפקיד מנהל ארגון ושיטות. כשנה וחצי מאוחר יותר, קודם העובד, כאמור מטעמו של פואד, לתפקיד בכיר בחברה בניגוד לתקנות.
 

המבקר: על מזוז לרענן נהלים

 
"משרד המבקר רואה בחומרה רבה תופעה של מינוי מקורבים לתפקידים ציבוריים, תוך ויתור על הליך קבלת עובדים פומבי, שוויוני ותחרותי, שיאפשר ייצוג הולם במקום העבודה לכל קבוצות האוכלוסיה וקבלת המועמד המתאים ביותר", נכתב בדוח המבקר. "תופעה זו משחיתה, פוגעת בסדרי מינהל תקין ומעוררת חשש לפגיעה בטוהר המידות".

מבקר המדינה מדגיש שמעורבות עמוקה ופרטנית של השר או של הפועל מטעמו בענייני מינויים של מקורבים עלולה לפגוע בחובת הנאמנות שלו כלפי הציבור.

בדוח כותב המבקר כי הוא סבור שעל היועץ המשפטי לממשלה להעביר הודעת ריענון או הנחיה המשקפת את עמדתו, לפיה חל איסור על טיפול שר או מישהו מטעמו בעניינים פרטניים של אנשים הפונים אליו. עוד ממליץ המבקר כי היועץ המשפטי יבחן את התנהלות שר התשתיות ולשכתו בכל הקשור לפניות אליהם.

ממשרדו של שר התשתיות נמסר בתגובה לדוח: "אנו מכבדים את בדיקת המבקר ולומדים את משמעויותיה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by