בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המבקר: שיעור גבוה של בני משפחה בחברות ציבוריות 

המבקר: שיעור גבוה של בני משפחה בחברות ציבוריות

 
 
טליה פלד קינן

לינדנשטראוס הקדיש פרק מיוחד וארוך לנושא העדפת קרובים בחברות ציבוריות. נמל אשדוד מככב בראש החברות שנבדקו, עם 44% בני משפחה המועסקים בחברה. בדו"ח מותח לינדנשטראוס ביקורת על חברי הוועדים באותן חברות, הלוחצים לקבלת מקורבים לעבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(02:37 דקות)

 
 
חמולות במגזר הציבורי: מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מקדיש פרק מיוחד וארוך לנושא העסקת בני משפחה לתאגידים משפחתיים. על פי הדו"ח, בתאגידים שנבדקו, בהם נמל אשדוד, רשות שדות התעופה וחברת החשמל , נמצא שיעור גבוה של קרובי משפחה העובדים ביחד.
 
יש לך קרובים בחברת החשמל? הגדלת את הסיכויים להתקבל לעבודה (אילוסטרציה: אתר חברת החשמל)
 יש לך קרובים בחברת החשמל? הגדלת את הסיכויים להתקבל לעבודה (אילוסטרציה: אתר חברת החשמל)   
מהנתונים בדו"ח המבקר, עולה כי נמל אשדוד מוביל בהעדפת בני משפחה בקבלה לעבודה, עם 44% קרובים מכלל עובדי הארגון.

לינדנשטראוס טוען כי תופעת העדפת הקרובים יוצרת "חמולות משפחתיות" בתוך הארגונים הציבוריים, מה שפוגע בשוויון ההזדמנויות בקבלה לעבודה, מקפח את מי שאין לו משפחה "במקומות הנכונים", ומכניס אינטרסים זרים ומנוגדים לתאגיד הציבורי.

בתוך כך, המבקר מתייחס לחברי הוועדים באותם גופים ציבוריים, שלוחצים על העסקת בני משפחה ומותח ביקורת על ההנהלה שלא עושה די לצמצם את התופעה הפסולה.

בתגובה לדו"ח, נמסר מדירקטוריון חברת החשמל, כי "החברה עושה מאמצים ליישם נהלים של קליטת עובדים, שמבטיחים מתן שוויון הזדמנויות ואף מונעים העדפת קרובי משפחה". בהודעה מטעם הדירקטוריון נמסר כי "טיוטת הדו"ח של משרד מבקר המדינה, אשר הוצגה לחברה לפני מספר חודשים, נלמדה על-ידי הנהלת החברה והדירקטוריון, אשר החלו מיד בפעולות ליישום הלקחים. במסגרת זו, וכחלק משיתוף פעולה עם משרד המבקר, מנסה הנהלת החברה למפות בצורה מדויקת יותר את ממדי התופעה בחברה, במקביל להוצאת נהלים ברורים אשר באים לצמצם למינימום את התופעה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by