בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת אישרה את חוק זכויות היוצרים 

הכנסת אישרה את חוק זכויות היוצרים

 
 
נדב פרי וחדשות נענע 10

לראשונה בישראל מוסדר נושא זכויות היוצרים. החוק קובע כי יוצר יחזיק במלוא הזכויות על יצירתו למשך כל ימי חייו ואף לתקופה של 70 שנים לאחר מותו. החוק כולל פגיעה בעיתונאים, בהעניקו את זכות הראשונית לתכנים שיצרו למעבידם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת אישרה אמש (שני) בקריאה שניה ושלישית את "חוק זכויות היוצרים", המסדיר את הנושא לראשונה בתולדות המדינה. החוק החדש קובע כי יוצר יחזיק במלוא הזכויות על יצירתו למשך כל ימי חייו ואף לתקופה של 70 שנים לאחר מותו.
 
 
החוק כולל סעיף הגורר פגיעה קשה בזכויות העיתונאים, מאחר שהמעביד נחשב לבעלים הראשון של זכות היוצרים, במקרה שבו נוצרה יצירה על ידי עובדו לצורך עבודתו ובמהלכה.

ההצעה המקורית לתיקון חוק היוצרים גררה מחאה של אומנים, לאחר שביקשה להעניק את הזכויות למזמין היצירה ולא ליוצר שלו. בעקבות ההתנגדות שהתעוררה, במהלכה נערכו מספר הפגנות של אומנים, הוצע נוסח חדש לפיו בעליה הראשון של זכות היוצרים גם על יצירה שהוזמנה הוא היוצר, אלא אם הוסכם אחרת בין המזמין ליוצר במפורש או במשתמע.

מנהיג המאבק, יענקל'ה רוטבליט, אמר במהלך המאבק כי "אין ספק שהתגייסותם המדהימה של כלל יוצרי ואמני ישראל הוכיחה לראשונה בתולדות המדינה את כוחם של היוצרים והאמנים. כוחות אלו ינותבו בעתיד למען קידום התרבות בארץ".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by