בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תאמינו או לא 

תאמינו או לא

 
 
איליה ירוחימוביץ`

הרינגטון שמשגע את ספרד, צוללת להברחת סמים שנתפסה בקולומביה ושבדיות שרק רוצות להשתזף טופלס. מדור שמביא לכם את החדשות הכי הזויות, הכי מפתיעות והכי משעשעות של השבוע מרחבי העולם, והכל אמיתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הן בדרך כלל עניין רציני, אולי אפילו רציני מדי, אבל לא במדור הזה. בכל סוף שבוע אנחנו מלקטים עבורכם את הידיעות הכי הזויות, הכי משעשעות והכי מפתיעות מרחבי הגלובוס – ידיעות שיגרמו לכם לתהות האם זה בכלל אמיתי. אז כן, הכל פה אמיתי לגמרי – תאמינו או לא.
 

קולומביה: חיל הים תפס צוללת להברחת קוקאין

 
קולומביה ידועה כיצואנית הסמים הגדולה ביותר בעולם שמייצרת יותר מ-600 טונות קוקאין בכל שנה, אך מה שקרה שם השבוע הפתיע קרוב לוודאי אפילו את רשויות אכיפת החוק במדינה, שחשבו כי ראו כבר הכל. חיל הים הקולומביאני הצליח לתפוס מול חופי המדינה צוללת מאולתרת, המסוגלת להבריח עד 12 טונות של קוקאין.
 
חיל הים הקולומביאני מציג את הצוללת שנתפסה (צילום: רויטרס)
 חיל הים הקולומביאני מציג את הצוללת שנתפסה (צילום: רויטרס)   
בהודעת חיל הים נאמר, כי הצוללת שעשויה מפיברגלס ויש בה מקום לארבעה אנשי צוות, נתפסה באוקיינוס השקט, מול חופיה של הפרובינציה הדרומית נרינו. מטרתה היתה, על-פי החשד, להבריח את האבקה הלבנה לכיוון מרכז וצפון אמריקה דרך נתיב תחבורה ימי, שהפך עם הזמן לאהוב במיוחד על המבריחים.

אין זו הפעם הראשונה בה ברוני הסמים של קולומביה משתמשים בשיטה היצירתית לצורך הברחות, ומאז 2005 נלכדו כבר 11 צוללות מאולתרות דומות. אולם, הרשויות הקולומביאניות טוענות, כי הפעם מדובר בכלי השיט הגדול ביותר שנתפס מאז ומעולם. (רויטרס)
 
 

שבדיה: קבוצת נשים דורשת להשתזף בלי החלק העליון של בגדי הים

מחאה נוסח שבדיה: קבוצה של כמה עשרות נשים מסתובבת בבריכות ציבוריות ברחבי המדינה ללא החלק העליון של בגדי הים שלהן, במחאה על מה שהן מכנות "אפליה מגדרית".
 
נלחמות על החופש לחשוף את החזה. נשים שבדיות שאין להן שום קשר לנושא הכתבה (צילום: רויטרס)
 נלחמות על החופש לחשוף את החזה. נשים שבדיות שאין להן שום קשר לנושא הכתבה (צילום: רויטרס)   
הכל התחיל אחרי ששתי נשים ששהו ללא החלק העליון של בגדי הים שלהן בבריכה ציבורית בעיר אופסאלה, צפונית לשטוקהולם, נתבקשו להתלבש או לעזוב. החוק בשבדיה, שנחשבת למדינה מתירנית, מתיר לנשים להשתזף עם חזה חשוף בחופי המדינה, אך בבריכות הציבוריות מדובר בעניין שנוי במחלוקת.

מנהלת הבריכה הסבירה שכוונותיה היו טובות, ושמטרתה היתה "לוודא שהבנות לא ייפלו קורבן להטרדות מיניות", אך שתי הנשים לא ממש התרגשו מהדאגה כלפיהן והגישו תלונה נגד הבריכה לנציב תלונות הציבור. מעבר לכך, כאמור, הביא האירוע להתארגנות מחאתית, בה שותפות כ-40 נשים, שהפגינו ללא החלק העליון של בגדי הים שלהן כבר בשלוש ערים שונות.

"מטרת הקמפיין היא לפתוח בשיח על מדוע הגוף הנשי נחשב למשהו מיני", מסבירה סאנה פרם בת ה-22, המקימה של תנועת המחאה, שזכתה לשם המקורי "בארה ברוסט", מה שאומר בתרגום חופשי "חזה חשוף". לדבריה, העובדה שגברים יכולים להסתובב עם חזה חשוף והנשים לא, מהווה "דוגמה מוחשית לכך שלנשים יש פחות זכויות מאשר לגברים". והתגובות למחאה? פרם מספרת כי הן נעות בין תמיכה ועידוד לכעס ואפילו להתעלמות מוחלטת. (AP)
 

בוסיה-הרצגובינה: שודד נרדם על הספה בבית לו ביצע את השוד

רוצים לדעת איך לא מבצעים שוד? שאלו את אדין מ' בן ה-21 מבוסניה-הרצגובינה. הבחור הצעיר פשוט נרדם בבית אליו הוא פרץ, והמשיך לישון עד שנעצר. ביום חמישי האשימה אותו המשטרה המקומית בפריצה לבית.

הבעלים של הבית אליו פרץ אדין, מצא את השודד ביש המזל ישן על אחת הספות בביתו, שנמצא בעיר הבוסנית מגלאי. לפני שנרדם, הוא הספיק לקחת לעצמו זוג צמידים ועגיל, אך המשטרה הספיקה להגיע לפני שהוא נמלט עם השלל. "הוא ראה את הספה והתיישב לנוח, אבל בסוף נרדם", סיפרו השוטרים. (AP)
 

ספרד: הרינגטון שמשגע את המדינה

"למה שלא תסתום את הפה?" – כך נשמע בשבוע האחרון הרינגטון המפורסם ביותר בספרד. והקול שאומר את המשפט? הוא שייך ללא אחר מאשר המלך הספרדי.
 
נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז וכוכב הרינגטונים, חואן קרלוס מלך ספרד (צילום: רויטרס)
 נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז וכוכב הרינגטונים, חואן קרלוס מלך ספרד (צילום: רויטרס)   
הכל התחיל לפני כמעט שבועיים בוועידה של מדינות לטיניות שהתקיימה בצ'ילה, בה כינה נשיאה הססגוני של ונצואלה, הוגו צ'אבז, בשם "פאשיסט" את ראש הממשלה הקודם של ספרד, חוסה מריה אסנאר. יורשו של אסנאר בתפקיד, חוסה לואיס רודריגז זפטרו, ביקש מצ'אבז לדבר בסגנון יותר דיפלומטי ולכבד מנהיגים אחרים, אך ללא הועיל. אז קם מלך ספרד חואן קרלוס, שנכח גם הוא בוועידה, פנה לצ'אבז ואמר: "למה שלא תסתום את הפה?".

הספרדים, כך מסתבר, התלהבו מאוד מהתבטאותו של מלכם, והפכו אותה לרינגטון מצליח, שגרף כבר מעל חצי מיליון הורדות והביא לחברה שעלתה על הפטנט רווחים בסך 2.2 מיליון דולרים. המשפט, שהפך לעסק משגשג, הודפס גם על חולצות וספלים, והסרטון ביו-טיוב שמתאר את העימות בין המנהיגים, זכה כבר למאות אלפי כניסות. (AP)
 

איטליה: "יום החתול השחור" במטרה לעצור התעללות בבעלי חיים

האמונה התפלה לפיה חתולים שחורים מביאים מזל רע מוכרת בעולם כולו, אך מסתבר שהאיטלקים לוקחים את העניין יותר מדי ברצינות. אחרת כיצד ניתן להסביר את העובדה שארגונים לזכויות בעלי חיים במדינה נאלצו לקיים בשבת האחרונה את "יום החתול השחור", כדי לנסות ולהפסיק את הרג החיות חסרות הישע, שכל חטאן היה להיוולד בצבע הלא נכון.
 
סלידתם של האיטקלים, הידועים כמאמינים קתוליים אדוקים, מחתולים שחורים מחזירה אותנו הרחק אל ימי הביניים, אז הוצא צו של האפיפיור, שהכריז עליהם כהתגלמות השטן. באותה התקופה נהוג היה לזרוק חתולים שחורים לתוך מדורות, אך מסתבר שמצבם של החתולים באיטליה של היום לא בהרבה יותר טוב. ההתאחדות האיטלקית להגנה על בעלי החיים והסביבה מעריכה, כי בשנה האחרונה נרצחו במדינה 60 אלף חתולים שחורים כדי להרחיק מזל רע, וכן בטקסים פולחניים ובמעבדות קוסמטיות, בהן פרווה שחורה נחשבת למוצר מבוקש במיוחד.

"אנחנו רוצים לעצור את הטבח הזה, לחנך את בני האדם ולהחזיר את הכבוד לחתולים השחורים", אמר נשיא ההתאחדות להגנה על בעלי החיים והסביבה לורנצו קרוסה. לשם כך הוקמו בכל רחבי איטליה 200 נקודות מידע, בהן קיבלו העוברים ושבים מידע, חתמו על עצומה, ואף התבקשו לאמץ חתולים שחורים. מעבר לכך, שלחו אנשי ההתאחדות מכתב לאפיפיור בנדיקטוס ה-16, שבניגוד לקודמיו בימי הביניים ידוע כחובב חתולים מושבע. "זה יהיה נהדר אם הוא ידבר על היוזמה שלנו, ויגיד שהדעות הקדומות נגד חתולים שחורים הן שטויות", אמר קרוסה. (רויטרס)
 
לקבלת עדכונים ב-RSS על כל מדורי נענע אקטואליה, העתיקו את הלינק המצורף:
http://rss.nana10.co.il/?s=126&Cat=10576

להסבר על RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by