בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המחבל שנהרג אמש בשטחים- ממבוקשי החמאס הבכירים 
 
 
חדשות נענע

איאד בטאט, אחד ממבוקשי החמאס הבכירים ביהודה ושומרון, הוא אחד משני המחבלים שנהרגו אמש בהתקלות עם כוח צה"ל בכפר בית עאווה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחבלים שנהרגו אמש (שני) בהתקלות עם כוח צה``ל בכפר בית עאווה היו איאד בטאט, אחד ממבוקשי החמאס הבכירים ביהודה ושומרון, אשר אחראי למספר רב של פיגועים, ונאדר מסלמה, פעיל בארגון החמאס.

כוח של יחידת "דובדבן" נתקל במבוקשים, וניהל עימם קרב אש במשך דקות ארוכות. בסיום הקרב ירה הכוח הישראלי שמונה טילים נגד טנקים לתוך הבית בו הסתתרו המבוקשים.

במהלך חילופי האש נהרגו שנים מהמבוקשים, הכוח שבה שלושה חשודים נוספים. על גופו של אחד המבוקשים נמצא אקדח וחומר נפץ, שכנראה תוכנן לבצע בעזרתו פיגוע בישראל.
 

היסטוריה של פיגועים


מדובר צה``ל נמסר כי איאד בטאט אחראי לפיגועים רבים, שבוצעו בשטחים. בין היתר בשנת 1995 נעצר בטאט במהלך הפרות סדר ונידון לשנתיים מאסר על חטיפת נשק. הוא שוחרר במהלך עסקת שחרור אסירים. במרץ 97 הוא תקף חייל בטנא עומרים וניסה לגנוב ממנו את הנשק ושנה אחר כך הוא פתח באש לעבר סיור של צה``ל בצומת העוקפים (ליד חלחול).

בנובמבר 98 הוא פתח באש ממארב לעבר שני חיילי צה``ל בצומת עותניאל ופצע אותם. חודשיים אחרך כך השתתף בפיגוע בו ירה ממארב לעהר כח של יחידת המסתערבים של משמר הגבול בצומת עותניאל, בהתקלות זו נהרג לוחם יחידת המסתערבים רס``ל יהודוע גבריאל ז``ל ונפצע קצין צה``ל. כמו כן היה מעורב בטאט בהכנת מספר מטעני חבלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by