בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ לא יחייב את ועדת וינוגרד לפרסם מסקנות אישיות  

בג"ץ לא יחייב את ועדת וינוגרד לפרסם מסקנות אישיות

 
 
אסף זוהר

עתירת הסנגוריה הצבאית נדחתה ובג"ץ קבע כי ההחלטה האם לפרסם מסקנות אישיות בדוח הסופי של ועדת וינוגרד נתונה לשיקול דעתה הבלעדי של הוועדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ לא יחייב את ועדת וינוגרד לפרסם מסקנות אישיות בדוח הסופי שלה. הרכב שלושת השופטים בראשות הנשיאה דורית בייניש דחה הבוקר (שלישי) את עתירת הסנגוריה הצבאית וקבע, כי ההחלטה האם לפרסם או לא לפרסם מסקנות אישיות בדוח הסופי, היא בסמכותה ונתונה לשיקול דעתה הבלעדי של ועדת וינוגרד.
 
השופטים קבעו: שיקולי הוועדה ראויים (צילום: חדשות 10)
 השופטים קבעו: שיקולי הוועדה ראויים (צילום: חדשות 10)   
"הוועדה החליטה כי ראוי להעניק משקל נכבד לחובתה לפעול ביעילות ובמהירות ראויה על מנת לאפשר הפקת לקחים מכשלי הממערכה בלבנון מוקדם ככל האפשר. שיקולים אלה כשלעצמם הינם ראויים" קבעו השופטים.

למרות זאת, ציינו חברי ההרכב כי "מקריאת החומר בעתירות שבפנינו עולה כי עמדתה הנוכחית של הוועדה אינה תואמת את עמדתה בעבר, כפי שבוטאה בדו"ח החלקי שהגישה לממשלה ואף בהליכים קודמים בפני בית-משפט זה. פער זה מעורר שאלות אשר העותרים שלפנינו הצביעו עליהן". למרות זאת כתבו השופטים כי לא השתכנעו כי "בשלב בו נתונים הליכי עבודת הוועדה נמצאה עילה שבדין להתערבותו של בית-משפט זה, ולפיכך באנו למסקנה כי דין העתירות להידחות".

את העתירה נגד ועדת וינוגרד הגישה הסנגוריה הצבאית בסוף חודש אוקטובר. בעתירה דרשה הסנגוריה לחייב את הוועדה לעמוד בהתחייבותה להזהיר מראש את מי שעלולים להיפגע מהדוח הסופי שלה. העתירה כוללת גם בקשה לצו ביניים, שיאסור על פרסום הדוח בטרם יסתיים הדיון בנושא. בנוסף מבקשת הסנגוריה לאפשר זכות טיעון לגורמים שעלולים להיפגע מהדוח לפני שיפורסם.

בתגובה לעתירת הסנגוריה הצבאית, הגישה הוועדה לבג"ץ בתחילת החודש מכתב חריף ועוקצני, בו כינתה את העתירה "ביזיון". הוועדה התייחסה בתגובתה גם להחלטתה שלא לכלול ממצאים, מסקנות והמלצות אישיים בדוח הסופי שלה. לטענתה, מדובר בכשלים ארוכים שנמשכו שנים רבות תחת אנשים שונים, ולכן מסקנות אישיות יחטאו למטרת הוועדה המקורית.

באמצע החודש הודיע נציג מטעם ועדת וינוגרד לבג"צ כי הממצאים האישיים נגד ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל נאמרו כולם בדוח הביניים. כמו כן ביקשה הוועדה לדחות את דרישת הצבא לשלוח מכתבי אזהרה למי מנשואי הדוח.

הדוח הסופי של ועדת וינוגרד צפוי להתפרסם עד סוף שנת 2007, כך נכתב במכתב ששיגרה הוועדה לסנגוריה הצבאית ולחברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ-יחד). חברי הוועדה ציינו כי הם רואים חשיבות עליונה בהגשת הדוח עד סוף השנה, וחזרו על עמדתם כי אין הם רואים בפסיקת בג"ץ משום הנחייה לוועדה להוציא מכתבי אזהרה או הודעות אישיות לאלה שעלולים להיפגע ממסקנותיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by