בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אולמרט: באתי להושיט יד לשלום לקראת פיוס היסטורי 

אולמרט: באתי להושיט יד לשלום לקראת פיוס היסטורי

 
 
חדשות נענע 10

ראש הממשלה, אהוד אולמרט אמר כי "באתי מירושלים להושיט יד לשלום" • בנאומו באנאפוליס דרש מהפלסטינים להפסיק את הטרור, ההסתה והשנאה • הצהיר כי המו"מ יכלול את כל סוגיות הליבה • לדבריו, ישראל מעוניינת בשלום עם כל שכנותיה הערביות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(19:34 דק')

 
 
"באתי לכאן היום מירושלים להושיט בשם עם ישראל ומדינת ישראל לעם הפלסטיני ולשכנותינו מדינות ערב יד של שלום, יד של תחילת פיוס היסטורי בינינו לביניכם הפלסטינים ומדינות ערב כולן", כך פתח הערב (שלישי) ראש הממשלה, אהוד אולמרט, את נאומו בפתח ועידת אנאפוליס. לדבריו, ישראל מעוניינת בשלום עם כל מדינות ערב ו"מי שרוצה לעשות שלום, אנחנו אומרים לו מעומק הלב - אהלן וסהלן".
 
"היו לי הרבה סיבות טובות למה לא להגיע למפגש הזה", אמר אולמרט. "הזיכרון מכשלון הניסיונות בעבר הרחוק והקרוב מעיק עלינו מאד. הטרור הנורא של גורמי טרור פלסטינים פגע באלפי אזרחים ישראלים, הרס משפחות וניסה לשבש את אורחות החיים של אזרחי ישראל. הייתי עד לכך בעת שכיהנתי כראש העיר ירושלים בימים של פיגועים בבתי קפה, באוטובוסים ובמרכזי בילוי בעיר כמו גם בערים אחרות במדינת ישראל".

"היעדר מוסדות שלטון ומגנונים יעילים לאכיפת החוק", אמר אולמרט, "שלטון החמאס ברצועת עזה, המשך פעילותם של ארגוני הרצח בכל שטרחי הרשות, היעדר מערכת משפטית שעונה לתנאים של משטר דמוקרטי – כל אלה משמשים גורם מרתיע מפני הליכה חפוזה מדי. אינני מתעלם מכל המכשולים הצפויים לנו בדרך, הם מונחים לנגד עיני".

"באתי לכאן למרות החששות הספקות וההיסוסים כדי לומר לך הנשיא מחמוד עבאס (אבו מאזן), לבני עמך ולעולם הערבי כולו, 'הגיע הזמן': אין לנו ואין לכם יותר זמן לשגות בחלומות המנותקים מהסבל של בני עמינו, מהקשיים שהם חווים יום יום, מהחיים באי ודאות מתמשכת שלא נותנת כל סיכוי לשינוי ותקווה", המשיך אולמרט.

"אנו תובעים את הפסקת הטרור ההסתה והשנאה. אנו מוכנים לפשרה כואבת, רווית סיכונים כדי להגשים מאוויים אלה. באנו לא כדי לעשות חשבון היסטורי מה גרם לעימות ולשנאה ומנע במשך שנים פתרון של פשרה ושלום", המשיך. "המשא ומתן לא צריך להתקיים באנאפוליס אלא 'בבית שלנו ושלכם'. הוא יהיה דו צדדי, ישיר, נמשך ובלתי פוסק במאמץ להשלימו במהלך שנת 2008. הוא יעסוק בכל הנושאים שעד עתה נמנענו מלעסוק בהם. נעשה זאת באופן ישיר, גלוי ואמיץ".
 
 

נוכל להגשים את החלום - שתי מדינות לשני עמים"

עוד אמר אולמרט כי "במהלך המשא ומתן נתבסס על הסכמים שעשינו בעבר, החלטות האו"ם מפת הדרכים ועל מכתב הנשיא בוש לראש ממשלת ישראל מה-14 באפריל 2004. בסיום המו"מ אני מאמין שנוכל להגיע להסכם שיגשים את חזון הנשיא בוש - שתי מדינות לשני עמים: מדינה פלסטינית שוחרת שלום, בת קיימה, חזקה, דמוקרטית, נטולת טרור לבני העם הפלסטיני, מדינת ישראל יהודית ופלסטינית החיה בביטחון, פתורה מאיומי טרור. ביתו הלאומי של העם היהודי".
 
"אין מדינה ערבית או מוסלמית שאיננו רוצים לכונן אתה יחסים דפלומטים", הבהיר ראש הממשלה. "מי שרוצה לכונן שלום איתנו אנו אומרים לו מעומק הלב 'אהלן וסהלן'". הוא הביע שאיפה לכונן נורמליזציה עם מדינות ערב "הסולדות כמונו מפונדמנטליזם קיצוני וקנאי, ומחפשות דרך לאזרחיהן לחיות בעולם מתון יותר ומשגשג". "מכאן יכולה לצאת בשורה של תקווה מדינית ואופק חדש, לא רק לפלסטינים ולישראלים אלא יחד עמכם לאזור כולו", הבהיר.

אולמרט התייחס בנאום גם לסוגיית החיילים השבויים. "אנחנו עדיין מצפים בכיליון עיניים להשבת בנינו החטופים והנעדרים על ידי גורמי הטרור. אני מייחל ליום בו נזכה לראות את גלעד, אלדד ואודי חזרה בחיק משפחותיהם. לא אחדל ממאמציי להביא לשחרורם", אמר.

"אני מאמין שהגיע הזמן. אנחנו מוכנים. אני מזמין אותך ידידי, מחמוד עבאס, ואת בני עמך להצטרף אלינו בדרך הארוכה, המייסרת, המורכבת שאין בילתה. יחד נצא, יחד נגיע", סיכם ראש הממשלה.

מוקדם יותר הגיעו אולמרט, יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ונשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, לאנאפוליס במסוקים נפרדים והצטלמו בפני כלי התקשורת טרם החלו את פגישתם.

האמריקנים הבהירו כי הם מעוניינים להראות למדינות הערביות ששלחו נציגיהן לוועידה שהמו"מ יחל מיד לאחר סיום הוועידה, אך בשל התנגדות בבעיקר מצידו של אולמרט נראה שהמו"מ יחל זמן מה לאחר חזרת הנציגים למדינותיהם.

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, אמר אמש ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כי "אנחנו רוצים לעזור לכם ולהביא תקווה לעם הפלסטיני". במהלך פגישתו עם אבו מאזן, לקראת וועידת אנאפוליס, אמר בוש כי "ארה"ב לא תכפה על הצדדים את החזון של שתי מדינות, אך תספק את הכלים". מוקדם יותר אמר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי "כל עוד הטרור מעזה לא ייפסק לא יהיה הסדר כולל עם הפלסטינים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by