בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה: ארה"ב מנסה לשפר את תדמיתה באמצעות הוועידה 

סוריה: ארה"ב מנסה לשפר את תדמיתה באמצעות הוועידה

 
 
חדשות נענע 10

על רקע ועידת אנאפוליס, מותח הממשל הסורי ביקורת על ארה"ב ומאשים אותה בצביעות. במאמר מערכת של ביטאון המשטר "תישרין", נכתב כי העולם הערבי אינו מאמין עוד שארה"ב יכולה למלא תפקיד באזור. לדברי העורך, השתתפותה של סוריה מעידה שהיא שוחרת שלום, אך הוסיף כי "אין אפשרות לתרץ ולברוח מדרישות השלום, שכן החלופות מסוכנות לאזור ולעולם". סגן שר החוץ הסורי אמר באנאפוליס כי ארצו מעוניינת בשלום עם ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאמר המערכת של ביטאון המשטר הסורי, "תישרין", הציג אתמול (רביעי) עמדה מסוייגת כלפי פסגת אנאפוליס. עורך העיתון, עסאם דארי, כתב כי "ועידת אנאפוליס מהווה את ההזדמנות האחרונה לממשל האמריקאי להוכיח את רצונו הטוב ולשפר את תדמיתו הפגועה מול העולם הערבי, ולא מול האזרח הערבי". לדבריו, "אין אפשרות לתרץ ולברוח מדרישות השלום שכן החלופות מסוכנות לאזור ולעולם".
 
סוריה: העולם הערבי אינו מאמין ביכולתו של הממשל האמריקני (רויטרס)
 סוריה: העולם הערבי אינו מאמין ביכולתו של הממשל האמריקני (רויטרס)   
"לאחר שבע שנים שחונות", כתב דארי במאמר, "העולם הערבי אינו מאמין ביכולתו של הממשל האמריקני למלא תפקיד מרכזי במזרח התיכון". לדבריו, במהלך תקופה זאת "הנשיא בוש נקט מדיניות ישראלית טהורה וחזר כמו תוכי אחרי הצהרותיהם של בכירים ישראלים - בין אם להצדיק את הטרור והפשעים שביצעו נגד העם הפלסטיני, ובין אם כדי להימלט מהשלום".

"ארה"ב היא מדינה גדולה והכוח המשפיע ביותר מבחינה בין לאומית", כתב דארי, "מה שמטיל עליה את האחריות לשמירה על השלום והביטחון הבינלאומיים, ולעבוד על מנת לפתור את כל הבעיות המהוות סכנה חמורה עליהם... אחרי שארה"ב קראה לוועידת אנאפוליס, יש לנו את הזכות לתמוה על מידת הרצינות שלה במגמה הזאת, לפחות בנוגע לערבים".

"אל לנו לשכוח כי אנאפוליס היא המפגש הבינלאומי הגדול הראשון מאז ועידת מדריד", כתב דארי ומוסיף כי "זה מה שהופך את אחריות הכלל לגדול יותר במקרה של כישלון, שכן זה יביא למתיחות נוספת ולחוסר יציבות והתרחקות השלום שהושם על לשון הכלל".

בהתייחסו להשתתפותה של סוריה בוועידה, כתב דארי כי "היא מעוניינת להבהיר לעולם שהיא מדינה שוחרת שלום, בעד ההסכמה הכלל הערבית ובעד היוזמה הערבית ומשקיעה כל מאמץ אפשרי להשבת זכויותיה ואדמותיה שנגזלו". בתוך כך, הוא מוסיף כי "אין מה לטבוע באופטימיות ויש לשלוח אזהרה תקיפה. בהרמת רף הציפיות טמונה הרפתקנות רבה ואולי אפילו חוסר אובייקטיביות. הלוואי שאלו שקראו לוועידה יתפסו כי ההזדמנות הזו לא תחזור שוב, במיוחד עם התקרבות שנת הבחירות האמריקנית, ומה שדרוש הוא עבודה רצינית שתעלה את רכבת השלום שוב על המסלול הנכון".

בדברים שנשא באנאפוליס סגן שר החוץ הסורי, פייסל מקדד, אמר כי כי ארצו מוכנה לשלום עם ישראל, אם זו תיסוג לגבולות 1967. "חימום היחסים עם ישראל יעשה רק לאחר חתימת הסכם שלום כולל ולא לפניו", אמר מקדד. לדבריו, "סוריה כנה בנכונותה להגיע לשלום אמת עם ישראל, אולם נורמליזיציה בין ישראל לבין יתר מדינות ערב תתאפשר רק לאחר נסיגה מרמת הגולן. לצערנו, ישראל לא נענית לקריאותינו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by