בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החיילים המורדים מגולני לא ישפטו שנית 
 
 
חדשות נענע

כך מסר הערב מפקד "עוצבת געש" בפגישה עם הורי החיילים; מפקד חטיבת גולני החליט, שלא לשפוט את החיילים שנית לאחר שהעונשים שהוטלו על חלק מהחיילים בוטלו בשל ליקויים נוהליים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מפקד ``עוצבת געש`` תת-אלוף צביקה גנדלמן נפגש הערב (שלישי) עם הורי החיילים מחטיבת גבעתי אשר עזבו אימון על דעת עצמם לפני כשבועיים ונשפטו על כך, כך נמסר מדובר צה``ל.

מפקד האוגדה ציין כי לצה``ל ולפיקוד הצפון בפרט הערכה רבה להורי החיילים הלוחמים, אשר הטמיעו בבניהם את חשיבות השירות ביחידה לוחמת בצה``ל.

מפקד האוגדה הציג את עיקרי התחקיר שנערך לאחר הארוע: מפקד החטיבה העיר למפקד הפלוגה על אופן שיגרת הפלוגה בתקופה האחרונה ושוחח עם מפקד החטיבה על אופן התנסחותו כלפי אחד החיילים.

תא``ל גנדלמן חזר והדגיש בפני ההורים כי צה``ל לא יכול לעבור לסדר היום על ארוע חמור, שבו נוטלים חיילים את החוק לידיהם ופוגעים בערכי המשמעת הבסיסיים של צה``ל. הארוע חמור במיוחד נוכח העובדה שהמג``ד נפגש עם החיילים, שמע את דבריהם והחל לטפל בטענותיהם.
 

סוגיית העונשים

עוד נמסר להורים כי נערכה בדיקה נוספת בפרקליטות הצבאית בסוגיית העונשים, שהוטלו על מקצת החיילים, וכי חלקם בוטלו בשל ליקויים נוהליים. בדיקת הפצ``ר העלתה כי ניתן לשפוט את החיילים פעם נוספת (למעט שני חיילים), אולם החלטה זו נתונה בידי המפקדים.

למרות זאת, החליט מח``ט גולני, שלא לשפוט את החיילים שנית, וזאת למען הסר ספק כי בהחלטותיו היו מניעים אישיים, ולא עניניים כלפי החיילים, אשר שירתו שרות ראוי בחטיבת גולני עד לארוע.

החיילים ימשיכו לרצות את עונשם ולא ימשיכו לשרת בחטיבת גולני.

אלוף פיקוד הצפון, האלוף גבי אשכנזי, ומפקד האוגדה מעניקים גיבוי למח``ט ולמפקד הגדוד על אופן הטיפול בארוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by