בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון תיכנן את ההתנתקות כבר ב-2001 

שרון תיכנן את ההתנתקות כבר ב-2001

 
 
חדשות נענע 10

אריאל שרון החל לחשוב על מתווה ראשוני של תוכנית ההתנתקות כבר במהלך מערכת הבחירות של שנת 2001. מקורביו: הוא חשש להעלות את הרעיון אפילו ב"פורום החווה", וביקש מגלעד שיציג את זה כרעיון שלו. הגילויים החדשים כלולים בסרט "שרון" שישודר במוצאי שבת בערוץ 10 ובנענע 10

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, החל לגבש את תוכניתו לפינוי ישובים כבר ב-2001, כ-3 שנים לפני שחשף אותה לראשונה בראיון ל"הארץ". לדברי מקורביו, כבר במערכת הבחירות מול עמרם מצנע, שרון חשב על הצורך לפנות יישובים ישראלים. בליל הבחירות, אחרי שהתברר ניצחונו המוחץ, הוא התקשר למצנע ורמז לו שהוא מתכנן מהלך שיכלול פינוי התנחלויות. באותה עת, כל מה ששרון אמר בראיונות פומביים הוא ש"יהיה מוכן לויתורים כואבים".
 

מתוך "שרון", מוצ"ש ב-21:00, בערוץ 10

 
בסרט "שרון" של הבמאי דרור מורה (שבת, 21:00, בערוץ 10) מספר אריה גנגר, אחד מחבריו הקרובים ביותר של שרון כיצד סיפר לו בפעם הראשונה על תוכניתו "כשדמעות בעיניו". באותה תקופה החלו לדון בתוכנית גם ב"פורום החווה" שכלל את יועציו הקרובים ביותר של שרון. בפורום זה התקבלו במשך שנים החלטות שהחלו תהליכים משמעותיים בתולדות המדינה.

מהסרט עולה שאת הרעיון שהפך לימים לתוכנית ההתנתקות העלה בפעם הראשונה דווקא גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר. יועציו של שרון מעריכים שהוא ביקש מגלעד להעלות את הנושא כדי שלא יהיה ניתן לקשר אותו אליו, גם בפורום האינטימי ביותר.

בסרט נחשפת לראשונה תוכניתו העתידית של שרון לפינוי יישובים ושרטוט גבולות הקבע של ישראל, אותם שאף לקבוע עד פרישתו המתוכננת בשנת 2011. הסרט כולל קטעים ותמונות נדירות שאסף דרור מורה כמי שהיה ממונה על צילום תשדירי הבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by