בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה: לסגור את התיק נגד אולמרט בפרשת בל"ל 

המשטרה: לסגור את התיק נגד אולמרט בפרשת בל"ל

 
 
ברוך קרא פז שוורץ

לאחר שעות ארוכות בהן הייתה צמרת אגף החקירות במשטרה מכונסת, הגישה לפני זמן קצר המשטרה את המלצתה לפרקליטות המדינה • בהודעה נכתב כי "ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה וצוות החקירה סבורים כי לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת כנגד מר אולמרט לביצוע עבירה של הפרת אמונים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:19 דק')

 
 
האם ראש הממשלה אהוד אולמרט יכול לנשום לרווחה, לפחות בכל הקשור לפרשת בנק לאומי? אחרי שעות רבות של דיונים, החליטה צמרת המשטרה להמליץ לפרקליטות המדינה לסגור את התיק נגד אולמרט, לאחר שלא נמצאה תשתית ראייתית נגדו.

ראש אגף חקירות המודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, החליט לאמץ את ממצאי צוות החקירה שהתקבלו פה אחד ולפיהם לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת כנגד ראש הממשלה לביצוע עבירה של הפרת אמונים.
 
 ביקורת קשה הוטחה הערב (חמישי) כלפי המשטרה על המלצתה שלא להעמיד לדין את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת מכירת בנק לאומי. עם זאת, נראה כי החלטת המשטרה הייתה צפוייה.

ח``כ זהבה גלאון (מר"צ) אמרה בתגובה להמלצת המשטרה, כי ``המלצת המשטרה היתה צפויה, היה ברור שהמשטרה לא תיקח על עצמה אחריות להטיל דופי פלילי על ראש הממשלה ותגלגל את הכדור לפרקליטות``.

לכתבה המלאה 
בהודעת המשטרה נכתב כי "צוות החקירה תמים דעים כי חומר הראיות אינו מגבש בהכרח גרסה אפשרית אחת ויחידה, שאין בילתה". עוד נכתב בהודעה כי "סבורים ראש היחידה הארצית לחקירותה ונאה וצוות החקירה, כי לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת כנגד מר אולמרט לביצוע עבירה של הפרת אמונים".

בשבוע שעבר הודיע אגף החקירות, כי ההחלטה בנוגע לחקירה שהתנהלה נגד ראש הממשלה תתפרסם ביום ראשון האחרון, ערב יציאתו לוועידת אנאפוליס. אולם לאחר מכן חזר בו דנינו והודיע על דחיית ההחלטה, זאת בעקבות ביקורת ציבורית על עיתוי הדיון.

אתמול עדיין שרר חוסר תמימות דעים בצמרת אגף החקירות לגבי טיב ההחלטה אותה יש לתת. דנינו סבור היה שאין די ראיות להעמיד לדין את ראש הממשלה, בעוד שראש צוות החקירה האמין שהראיות מספיקות להעמדה לדין.
 
 
אולמרט נחקר תחת אזהרה פעמיים ועומת עם חומרים המעידים לכאורה, כי פעל לטובת מקורבו פרנק לואי בהליך הפרטת הבנק, כשכיהן כממלא מקום שר האוצר בממשלת שרון.

המשטרה איפשרה דחיות גם בחקירות אלה, בשל סדר יומו המדיני-ביטחוני העמוס של אולמרט. נגד ראש הממשלה מתנהלת כעת חקירה פלילית בנוגע לבית בכרמייה, וחקירה נוספת בנוגע לפרשת המינויים הפוליטיים במרכז לעסקים קטנים.

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מתח ביקורת עקיפה על אולמרט בכנס באוניברסיטת בר-אילן, ואמר כי על איש ציבור שמתנהלים נגדו הליכים פליליים לקראת הגשת כתב אישום, ליטול אחריות אישית ולהתפטר. "היה עדיף שהתפטרות על גבול ההליכים או ההרשעה", אמר מזוז, "היתה הופכת לנורמה ציבורית מקובלת".
 

(0:46 דק')

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by