בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עבודות שירות לשוטרים שהיכו מתנחלים 

עבודות שירות לשוטרים שהיכו מתנחלים

 
 
חדשות נענע 10

בית המשפט המחוזי בת"א גזר עבודות שירות על ערן נעים ואברהם אלירן, שני שוטרים שהורשעו בהכאת מתנחלים במהלך ההתנתקות. בסוף גזר הדין ציין השופט, בנימה אישית כי "שנתיים לאחר האירועים העצובים דנן ראוי, אולי, כי בדומה למדינות אחרות בהן ישבו ועדות פיוס, שיקויים הליך גם בנוגע לנאשמים מהמשטרה ולא רק בנוגע לנאשמים אחרים שהיו מעורבים בעבירות דנן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:49 דק')

 
 
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) עבודות שירות לשני שוטרים שהיכו מתנחלים במהלך ההתנתקות. הכרעת הדין של השניים ניתנה בחודש מאי השנה.
 
על השוטר ערן נעים, שריתק ארצה מפגין בכביש גהה ודחף את שתי אצבעותיו לנחיריו, נגזרו שישה חודשי עבודות שירות. השוטר אברהם אלירן שתקף והיכה מפגין שהיה עצור בתחנת משטרה, נידון לשלושה חודשי עבודות שירות. השופט ציין כי התחשב בעברם של השוטרים שהיה נקי ללא רבב ובעובדה שפוטרו מעבודתם בעקבות האירועים.

במהלך המשפט כפר נעים באשמה, אך הודה בעובדות וטען כי הנסיבות והתנאים חייבו שימוש בכוח סביר וכי הופעל כוח מידתי לצורך שמירת הסדר הציבורי ושלום הציבור. גם אברהם טען כי הפעיל כוח סביר כמתבקש. השופט חנן אפרתי לא קיבל את הטענות וציין בפסק הדין כי לשוטרים לא נשקפה כל סכנה במהלך הארוע וכי ההפגנה לא הייתה סוערת או אלימה.
 
 
בסוף הכרעת הדין כתב בחר השופט להתייחס לדברים מנקודת מבטו של אזרח: "מצאתי לנכון, בנסיבות אלה להעיר הערה אישית שאיננה חלק מהכרעת הדין ומגזר הדין, אלא מחשבה של אזרח מן השורה ולא של שופט". אפרתי כתב: "נראה לי כי שנתיים לאחר האירועים העצובים דנן ראוי, אולי, כי בדומה למדינות אחרות בהן ישבו ועדות פיוס, שיקויים הליך גם בנוגע לנאשמים מהמשטרה ולא רק בנוגע לנאשמים אחרים שהיו מעורבים בעבירות דנן, הליך בו ניתן יהיה לסיים את הנושא בצורה אחרת, סימטרית יחסית להליכים שהסתיימו כנגד מעורבים אחרים, לא שוטרים, באירועי ההתנתקות. ויפה שעה אחת קודם".

בחודש יולי פורסם כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יזם חנינה לבני נוער שהורשעו בהתפרעות וחסימת כבישים בתקופת ההתנתקות, והחליט על מחיקת 600 תיקים פליליים. הנחיה הועברה לשר המשפטים ולשר הביטחון למחוק את התיקים ולהקל בגיוס בני הנוער הללו לצה"ל. מי שתקפו שוטרים לא תיקיהם לא נמחקו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by