בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החלטה לא מפתיעה בתיק בעייתי ומורכב 

החלטה לא מפתיעה בתיק בעייתי ומורכב

 
 
דן מרגלית רביב דרוקר וברוך קרא

פרשנותם של ברוך קרא, רביב דרוקר ודן מרגלית על המלצת המשטרה לסגור את תיק בל"ל, בו מעורב ראש הממשלה אהוד אולמרט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(3:32 דק')

 
 
ברוך קרא: במהלך העבודה על החקירה היו הרבה חילוקי דעות, אבל ככל שצוות החקירה התכנס לקראת החלטה, הפערים הלכו והצטמצמו, כי בסופו של דבר החוקרים השתכנעו בכך שקשה מאוד להוכיח את המחוייבות של אולמרט לקבוצת פרנק-לאווי. אמנם אולמרט היה מאוד פעיל בתיק, אך קשה להוכיח את המחוייבות ולבסס את הדברים לכדי ראיות פליליות. בדוח שהגישו היום שלושת חוקריו, נכתב כי הם אינם מורים לאתיקה ולהתנהגות ראויה, אלא עוסקים בראיות.
 
רביב דרוקר: הסיבה להמלצה לסגור את התיק היא לא חוסר ראיות של המשטרה. הנימוק האמיתי הוא שאולמרט לא "שפן ניסיונות". לא עושים ניסיונות על ראש ממשלה, ולא חורשים בקרקע בתולה בתיק כל-כך בעייתי ומורכב. אין ראייה שאולמרט קיבל משהו, וגם קבוצת פרנק-לאווי לא קיבלה דבר כי היא פרשה מהמכרז. כשר אוצר וכאיש מקצוע\ זו זכותו להחליט שהוא רוצה משקיע אסטרטגי ולא משקיע פיננסי.

פקליטו של זליכה, עו"ד בועז בן צור, אומר כי אם הסיבה להחלטה לסגור את תיק בל"ל היא באמת חוסר ראיות, אז לדעתם ההמלצה ניתנת להפיכה על-ידי פרקליט המדינה החדש, ואם זה לא יקרה - זליכה יעתור לבג"ץ עם הראיות שנמצאות בידו, וינסה לתקוף את ההחלטה.

דן מרגלית: המלצת המשטרה ממש לא מפתיעה, אך כדי שאנשים הגונים במדינת ישראל ישתכנעו בעניין, זו צריכה להיות הכרעה של פרקליט המדינה, ואחר כך של דורית בייניש, במקרה שזליכה יפנה לבג"ץ. יש לאולמרט בעיה שביותר מדי תיקים הוא יצא בלי ראיות, כמו בפרשת האי היווני, ולכן במקרה הזה ההכרעה היא בדרג גבוה מזה של ניצב דנינו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by