בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום מתחדשות שיחות השלום בין ישראל לסוריה 

היום מתחדשות שיחות השלום בין ישראל לסוריה

 
 
חדשות נענע

היום בשעה חמש ייפגשו הנשיא קלינטון, רה"מ ברק ושר החות הסורי פארוק א-שרע לטקס חגיגי שיפתח את שני ימי הדיונים בין ישראל לסוריה. אופטימיות זהירה בוושינגטון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיחות השלום בין ישראל לסוריה יתחדשו היום (רביעי) אחרי יותר משלוש שנות הפסקה.

היום בשעה חמש לפי שעון ישראל יתקיים מפגש משולש בין הנשיא קלינטון, ראש הממשלה אהוד ברק ושר החוץ הסורי פארוק א-שרע. אחרי הטקס ייפגשו בנפרד ברק וא-שרע עם קלינטון ועם אולברייט, ורק אחר כך יעברו לבלייר האוס, בית ההארחה הרשמי של הבית הלבן, למפגש ישיר בין משלחת ישראל למשלחת סוריה.

כל הצדדים הביעו אופטימיות לקראת פתיחת השיחות, אבל ניסו לשמור על אופטימיות זהירה. מסוכנות רויטרס נמסר כי א-שרע אמר עם הגיעו לוושינגטון: "אנחנו רציניים בכוונתנו להשיג תוצאה בשיחות. אנחנו מקווים כי ישראל שותפה ברצו שלנו לשלום. אנחנו מקווים לפגישה פרודוקטיבית".

ברק, מצידו, אמר בשיחה עם עיתונאים במהלך הטיסה לוושינגטון, כי "אף אחד לא יודע איך השיחות יסתיימו. הכל פתוח ולא ברור כמה זמן השיחות ייקחו". עם הגיעו לוושינגטון בשעות הערב נפגש ברק עם מזכירת המדינה האמריקאית, מדלן אולברייט לשיחת הכנה לפגישה.

בבית הלבן מנסים להנמיך את הציפיות לקראת הפגישה. "אין ציפיה שהצדדים יגיעו במהירות להסכם על סוגיות בעייתיות וישנות", אמר דובר הבית הלבן. "התקווה היא ששני הצדדים יעבדו קשה ביומיים הקרובים כדי למצוא הליך שיאפשר להם להגיע להסכם שלום בסופו של דבר".

השיחות נפתחות על רק חילופי אש כבדים שמתנהלים משעות הבוקר בדרום לבנון, בין צה"ל וצד"ל לחיזבאללה. מגלי צה"ל נמסר כי בהפגזות לא נפגע אף חייל צה"ל.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by