בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכות השיחות בין ישראל לסוריה 

נמשכות השיחות בין ישראל לסוריה

 
 
רויטרס

הפיסגה נפתחה בנאומים של שלושת האישים, ולאחר הטקס החלו פגישות העבודה - מצומצמות וסגורות לתקשורת.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחות ישראל וסוריה נדונות כרגע בבית ההארחה הרשמי של נשיא ארצות הברית, הבלייר האוס, כהמשך לפגישה המשולשת שנערכה היום (רביעי) בין הנשיא קלינטון, ראש הממשלה ברק ושר החוץ הסורי א-שרע.

נשיא ארצות-הברית, ביל קלינטון, פתח היום את הפיסגה הישראלית-סורית-אמריקאית שאמורה להניע מחדש את תהליך השלום בין ישראל לסוריה, שהופסק לפני ארבע שנים.

בטקס הפתיחה בגן הבית הלבן בוושינגטון נאמו קלינטון, ראש הממשלה אהוד ברק, ושר החוץ הסורי, פארוק א-שרע. אלה השיחות בדרג הגבוה ביותר שנערכו בין ישראל לסוריה אי פעם.

"אנחנו עוד לא חוזים כאן בשלום, ולהגיע לזה יצריך עוד החלטות קשות", אמר קלינטון בנאומו. "אבל היום עשינו צעד גדול בדרך הזאת. לראשונה בהיסטוריה יש סיכוי לשלום בין ישראל לסוריה".

ברק אמר בנאומו כי ישראל נחושה "לעשות כל מה שיידרש" כדי לסיים את הסכסוך בן 50 השנה בין ישראל לסוריה.

א-שרע, מצידו ציין כי המזרח התיכון מתקרב ל"רגע של אמת", וכי המשמעות של שלום בין ישראל לסוריה היא "החזרת כ אדמותיה הכבושות של סוריה", מהלך "שיסיים את הפחד שאנשי ישראל חיים בו". במשלחת הישראלית הביעו אי נחת מדבריו של א-שרע.

השיחות יימשכו היום בפגישה משולשת בין קלינטון, ברק וא-שרע, אחריה פגישות בין קלינטון ומזכירת המדינה מדלן אולברייט לברק וא-שרע בנפרד, ואחריהן פגישות דו-צדדיות בין המשלחות הסורית והישראלית, בבלייר האוס, בית ההארחה הרשמי של הבית הלבן.

-------------
תרגום: דביר וולק
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by