בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חודש לחוק העישון – 51% מעשנים פחות 

חודש לחוק העישון – 51% מעשנים פחות

 
 
חדשות נענע 10

בדיקת חדשות נענע 10: החוק שאוסר על עישון בבארים ובבתי קפה גורם לירידה בהיקף העישון. מסקר מיוחד של מכון המחקר "מותגים" עולה, שכמחצית מהמעשנים מעשנים פחות מאז נכנס החוק לתוקפו. כשליש מהמעשנים מבקרים פחות בבתי קפה ובבארים. רק 7% מרגישים שהחוק נאכף באופן מלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במלאות חודש לחוק האוסר על עישון במקומות ציבוריים, בדקנו כיצד הוא משפיע על המבלים בבתי הקפה והבארים. מסקר של מכון "מותגים" שנערך עבור חדשות נענע 10 עולה, שהחוק גורם לירידה בהיקף העישון. 51.6% אמרו שהם מעשנים פחות בחודש האחרון, ללא הבדלים משמעותיים בין נשים וגברים. למרות שמחצית מהמעשנים אמרו שהם מעשנים פחות, רק כ-40% העידו כך על חבריהם.
 
אחוזי התמיכה בחוק עדיין גבוהים (צילום: conskeptical, Flickr)
 אחוזי התמיכה בחוק עדיין גבוהים (צילום: conskeptical, Flickr)   
נראה שלרשויות יש עוד דרך ארוכה עד ליישום ההוראה. רק 7% מכלל הנשאלים דיווחו שכל בעלי העסקים אכפו את החוק בחודש האחרון, 34.9% דיווחו שחלק גדול מבעלי העסקים נלחמים במעשנים, ואילו 35.5% טענו שרק חלק קטן מהם מנסים למנוע עישון.

הסקר מאמת את חששות בעלי בתי הקפה והבארים מפני החוק החדש. 31.9% מהמעשנים העידו שבחודש האחרון הם מבקרים פחות במקומות בילוי. כמחצית מהנשאלים הסכימו שהחוק פוגע בהכנסתם של בעלי מקומות הבילוי. בתחום הזה בולט הפער בין המעשנים ללא מעשנים. 40% מהמעשנים סבורים שהחוק "פוגע מאוד" בבעלים, לעומת רק 19% מהלא מעשנים שמסכימים עמם.

גם אחרי חודש, אחוזי התמיכה הגבוהים בחוק - נשמרים. 77% מהלא מעשנים תומכים בחוק וגם כמחצית מהמעשנים (49%) מביעים בו תמיכה. התמיכה הזו נותרה ללא שינוי משמעותי מאז נכנס החוק לתוקף. רק כ-5% מהנשאלים שינו את עמדתם בחודש האחרון וכעת הם תומכים בחוק.

היקף התמיכה בחוק משתנה בין נשים לגברים. בעוד 79% מהנשים תומכות בחוק, רק 63% מהגברים מסכימים שיש למנוע עישון במקומות ציבוריים. הסקר של מכון המחקר "מותגים" הקיף 500 נשאלים. טעות הדגימה האפשרית היא כ-4.5%.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by