בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפתח יום הדיונים השני בין ישראל לסוריה 

נפתח יום הדיונים השני בין ישראל לסוריה

 
 
חדשות נענע

בסיום הדיונים ימסור הנשיא קלינטון הודעה מסכמת, אך לא תתקיים מסיבת עיתונאים משותפת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל וסוריה ממשיכות היום (חמישי) בדיונים שהחלו אתמול במטרה לחדש את שיחות השלום בין שתי המדינות.

ראש הממשלה ברק ושר החוץ הסורי פארוק א-שרע, חידשו את השיחות בין שתי המשלחות בסביבות השעה 11 וחצי בבוקר לפי שעון וושינגטון (שש וחצי בערב לפי שעון ישראל), בבלייר האוס, בית ההארחה הרשמי של הבית הלבן. שני המנהיגים אמורים להיפגש עם הנשיא קלינטון בסיום הדיונים, והנשיא אמור למסור הצהרה מסכמת של הדיונים. לא תתקיים מסיבת עיתונאים מסכמת, בדומה לזאת שפתחה את הדיונים.

אתמול דנו המשלחות בקווים הכלליים של השלום והסדרי הביטחון, ועכשיו צריכים הצדדים לדון במסגרת של המשא ומתן לשלום. מה שכן הושג בשיחות אתמול, הוא הבנה כי שתי המדינות מעוניינות לסיים את המשא ומתן ולהשכין שלום בשנה הקרובה, כך מסרו מקורות ישראלים לסוכנות רויטרס.

אחרי שנפגש בנפרד עם ברק וא-שרע אמר קלינטון כי השיחות מתנהלות בצורה טובה, אבל הוסיף: "זה לא קל, ויש הרבה עבודה לעשות".

בכל מקרה, שתי המדינות לא צפויות לחדש את שיחות השלום לפני סוף דצמבר.

השיחות עצמן, כאמור, סגורות לחלוטין לכיסוי תקשורתי, אבל מקורות ישראלים מסרו לסוכנות רויטרס כי היום הראשון של השיחות היה קורקטי והטון בדבריו של א-שרע היה חיובי.

מתיישבים בגולן הגדירו אתמול את נאומו כ"הכרזת מלחמה, לא שלום". יו"ר ועד יישובי הגולן, אלי מלכה אמר ל"מעריב" כי אחרי נאום א-שרע הוא סבור שיהיה יותר קל לשכנע את העם בצדקת מתיישבי הגולן.

יו"ר הליכוד, אריאל שרון, אמר בתגובה לנאומי הפתיחה כי הליכוד ינהיג קמפיין למאבק בנסיגה, ואמר כי "ההסכם המוצע בין ישראל וסוריה אינו חבילת שלום, כי אם תוכנית הצלה לברק, קלינטון ואס, משיקולים פוליטיים".

ועוד באותו עניין: ישראל העבירה היום לסוריה מסרים מרגיעים במטרה לצנן את האווירה בדרום לבנון, אחרי ההפגזה שבה נפצעו כ-20 ילדים לבנוניים, שככל הנראה בוצעה בטעות על ידי צד"ל.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by