בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסבב השני של שיחות השלום עם סוריה - בתחילת ינואר  
 
 
חדשות נענע

במסיבת עיתונאים הודיע קלינטון כי הסבב הנוכחי הסתיים בהצלחה, אך ברק וא-שרע סרבו ללחוץ ידיים לעיני המצלמות; ועידת הפיסגה הבאה תתקיים בנוסח קמפ-דיוויד: המנהיגים צפויים להסתגר במשך כשבועיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסבב הראשון של שיחות השלום בין ישראל לסוריה הסתיים אמש (חמישי) והן יתחדשו בשלושה בינואר. בגלי צה``ל דווח כי הכוונה היא שהמנהיגים יסתגרו כשבועיים לשיחות נוסח קמפ-דיוויד להסכם עקרונות כבר במחצית חודש ינואר.

כמו כן מתגבשת גם שורה של צעדים בוני אמון בין המדינות ובהן: העלאת עצמותיו של המרגל הישראלי אלי כהן , ויציאת משלחת עיתונאים ישראלית לביקור בדמשק. עם זאת, סוכנות רויטרס דיווחה כי למרות הלחץ האמריקאני עד לסבב השיחות השני לא תבצע סוריה צעדים בוני אמון.

הצדדים מרוצים מתחילת התהליך

"אנחנו מרוצים מאוד מתהליך המשא ומתן עד עתה", אמר שר החוץ הסורי לכתב סוכנות הידיעות הצרפתית. מקור סורי אמר: "הדיונים, שהתמקדו בסוגיות העיקריות, היו מעמיקים ורציניים מאוד".
ואילו מקור בכיר במשלחת הישראלית אמר: "ביומיים הללו נעלמה העוינות בין סוריה לישראל, לפחות במה שמדובר בחברי המשלחת".

תחילת תהליך לשלום כולל במזה``ת

במסיבת עיתונאים, שכינס אמש (חמישי) נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, בתום סבב השיחות, העריך הנשיא כי שיחות השלום עם לבנון אמורות גם הן להתחיל בזמן הקרוב, וכי השיחות עם הפלסטינים מתקדמות בצורה נאה. "אנו עדים לתחילת תהליך שמטרתו להשיג שלום כולל במזרח התיכון", אמר הנשיא.

רק קלינטון נשא דברים במהלך מסיבת העיתונאים, כאשר לידו עמדו ראש הממשלה ברק ושר החוץ הסורי א-שרע. בסיום ההצהרה שמסר קלינטון ביקשו העיתונאים מהשניים ללחוץ ידיים, אך אלה לא הגיבו לבקשות ונכנסו לתוך הבית הלבן.

מאוחר יותר אמש קיימה גם מזכירת המדינה האמריקאנית, מדלן אולברייט, מסיבת עיתונאים. אולברייט הודיעה כי ארה"ב תהיה מעורבת בכל המגעים שיתקיימו. "השניים לא לחצו ידיים, אך הם דיברו על נושאים אישיים עד לרמת המשפחות. הם ישבו סביב שולחנות רגילים ובסופו של דבר השיחות הסתיימו באווירה חיובית", הודיעה אולברייט.

עוד הוסיפה מזכירת המדינה בקשר לנעשה בלבנון, כי היא מקווה שהחיזבאללה ירגיע את מצב העניינים ויימנע מפעולת תגובה כנגד ישראל. "היינו רוצים לא לראות עוד פציעות של ילדים כפי שהיה הבוקר", אמרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by