בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
10 מיליארד מארקים גרמניים כפיצוי לעובדי כפייה במלה"ע 2  
 
 
רויטרס

היום נחתם הסכם השילומים ההיסטורי לפיצוי עובדי הכפייה זמן שלון הנאצים בגרמניה; עדיין לא ברור כיצד תגייס גרמניה את הכספים לקרן הפיצויים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הסכם הסטורי לפיצוי עובדי הכפייה בחברות גרמניות במלחמת העולם השנייה נחתם היום בברלין בין ארצות ברית וגרמניה.

סוכנות הידיעות רויטרס מסרה כי על פי ההסכם יפוצו אנשים אשר הנאצים כפו עליהם לעבוד בחברות גרמניות בעשרה מיליארד מארקים (כ- 5.1 מיליארד דולרים). לפיצויי יהיו זכאים יהודים, שהוחזקו במחנות עבודה, והועסקו בכפייה על ידי חברות גרמניות, וגם אזרחי מזרח גרמניה, שנאלצו לעבוד בעבור אותן חברות גרמניות.

``עשרה מיליארד מארקים זהו הסכום הסופי להסדר והוא יכסה את כל דרישות נציגי האנשים, שהועסקו בכפייה``, אמר אוטו לאמבסדורף ראש צוות המשא ומתן מצד גרמניה והדגיש: ``הסכום מכסה גם את כל ההוצאות המינהלית שנבעו מהמשא ומתן והבם גם את שכר הטרחה של עורכי הדין``.

גרמניה רואה בהסכם שקיבל היום תוקף רשמי בנוכחותם של נציגי הארגונים היהודיים, עורכי הדין, ונציגי ארצות הברית ומדינות מזרח אירופאיות- כסגירת פרק כאוב ממלחמת העולם השנייה לפני סוף האלף.

``ההסכם הזה יביא את יחסי גרמניה-ארצות הברית לגבהים חדשים במאה ה-21``, אמרה בארוע מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט.

עדיין לא ברור כיצד ומתי תגייס גרמניה את הכספים לקרן הפיצויים. את הכספים אמורים להפריש הממשלה והחברות הגרמניות שהעסיקו בכפייה עובדים בזמן שלטון הנאצים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by