בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס ביאליק לספרות יפה לשנת 99 

פרס ביאליק לספרות יפה לשנת 99

 
 
אודליה ברקין

בפרס שיוענק ביו שלישי זכו השנה יורם קניוק, אהרון אלמוג ונורית זרחי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום שלישי תעניק עירית תל אביב את פרס ביאליק לספרות יפה ליורם קניוק, אהרון אלמוג ונורית זרחי. פרס ביאליק נחשב לפרס הספרותי היוקרתי ביותר אחרי פרס ישראל, אף על פי שהוא אינו כולל סכום כספי גבוה.

השנה, אחרי שערורייה קטנטנה הופקע המנדט על הפרס ואירגונו מידי אגודת הסופרים, ועבר לעירית תל- אביב. הסיבה הלא רשמית הייתה שתהליך בחירת המועמדים לפרסים והזוכים עליו אחראים חברי אגודת הסופרים, נחשד כלוקה בחוסר אובייקטיביות.

שלושה זוכים השנה בפרס ביאליק. יורם קניוק עבור מכלול יצירתו בתחום הפרוזה; נורית זרחי זוכה בפרס עבור ספרי הילדים שחברה והמחקרים שערכה בתחום ספרות הילדים; ואהרון אלמוג מקבל את הפרס על מכלול יצירתו בשירה העברית.

יורם קניוק, ששמו הוענק לו על ידי סנדקו ח"נ ביאליק, אומר כי מקבל את הפרס ברגשות מעורבים. הוא מתרגש ושמח על הפרס המכובד הזה ובמקביל מקונן על מצבה העגום של התרבות הישראלית ומבקר את יחס הזלזול לו זוכה הספרות מצד ממשלות וראשי עיריות.

``לא אומר מה חשיבותה של ספרות ושפה למדינה שרוצה לשמור על רציפותה ההיסטורית. שזהותה החילונית היא שפתה המתחדשת וספרותה העשירה. לא אומר מה עושות מדינות תרבות כדי להתמודד מול המקדונליזם``, אמר קניוק לנענע. `` לו ברגליים שלי היה ריקוד הייתי רוקד``.

את הפרסים יעניק ראש העיר תל-אביב יפו, רון חולדאי, בטקס חגיגי שיתקיים ביום שלישי במרכז ענב (גן העיר). את הטקס תנחה מרב מיכאלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by