בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה: רוב קומוניסטי בבית התחתון בפרלמנט 

רוסיה: רוב קומוניסטי בבית התחתון בפרלמנט

 
 
חדשות נענע

לאחר ספירת 80 אחוז מהקולות נראה כי המפלגה הקומוניסטית מובילה בהפרש זעום על מפלגתו החדשה של ראש ממשלת רוסיה וולדימיר פוטין

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מפלגה חדשה המונהגת בידי ראש הממשלה של רוסיה, וולדימיר פוטין ערערה בשליטה רבת השנים של המפלגה הקומוניסטית בבית התחתון (הדומא) של הפרלמנט הרוסי.

תוצאות הבחירות אמש, שכונו בקרמלין "המהפכה השקטה" נראים כהצהרת אמונים בראש הממשלה פוטין. המפלגה החדשה, "המרכז המאוחד" הוקמה רק לפני 11 שבועות בידי תומכי פוטין ומקורבי נשיא רוסיה בוריס ילצין. העלייה המרשימה בכוחה של המפלגה החדשה מצביעה על התחזקות המגמה הפרו-קומוניסטית ברוסיה. פוטין, שעלה לכותרות לאחרונה בעקבות מדיניות היד הקשה שהנהיג במלחמה נגד צ`צניה, מתעתד כנראה לרוץ לבחירות לנשיא רוסיה.

לאחר ספירה של יותר מ-80 אחוז מפתקי ההצבעה נודע כי המפלגה הקומוניסטית זכתה ב-24.4 אחוז מהקולות לעומת 23.7 של מפלגת האיחוד החדשה. למפלגה הקומוניסטית יהיו מספר המושבים הגדול ביותר בבית התחתון זה עשור.

"ארעה מהפיכה ברוסיה" הכריז היום איגור שבדורוסולוב, סגנו של ילצין "זוהי אמנם מהפיכה שקטה - אך בכל זאת מהפיכה. זוהי פריצת דרך". לעומתו הודיע מנהיג המפלגה הקומוניסטית, גנאדי זיוגאנוב כי הוא מרוצה מן התוצאות. "זהו ציון דרך משמעותי בדרך לנשיאות" אמר זיוגאנוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by