בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן פתרון למשבר המסגד בנצרת 

מסתמן פתרון למשבר המסגד בנצרת

 
 
חדשות נענע

נשיא הפטאריארך הנוצרי מישל סבאח הודיע הבוקר (שלישי) כי נדונה הצעת פשרה לפיה ייבנה במתחם כנסיית המולד בנצרת מרכז לשלושת הדתות ואילו המסגד יוקם במקום אחר. האפיפיור מחפש רכב משוריין קטן לסמטאות ירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפטריארך הלטיני בירושלים מישל סבאח הודיע הבוקר (שלישי) כי מסתמן פיתרון למשבר סביב הקמת המסגד במתחם כנסיית המולד בנצרת.

סבאח הודיע במסיבת עיתונאים בירושלים כי במגעים בין הכנסייה הקתולית לגופים מוסלמים ולממשלת ישראל הועלתה הצעת פשרה כי בשטח המריבה יוקם מרכז תרבות לשלוש הדתות. לפי סבאח, הסכימו המוסלמים להעתיק את המסגד שאושר לבנייה במקום, למקום אחר.

כזכור, עוררה ההחלטה לאשר את בניית המסגד בנצרת זעם רב בעולם הנוצרי. הוותיקן גינה בחריפות את ממשלת ישראל ואף הובע החשש שהפרשה תמנע את ביקורו המתוכנן של האפיפיור בארץ, במרץ הבא.

סבאח דיבר גם על ביקורו המתוכנן של האפיפיור יוחנן פאולוס השני בירושלים. פאולוס צפוי לבקר במזרח ירושלים אך לדברי סבאח הוא לא ילווה בנציגים ישראלים רשמי בסיורו במזרח העיר. בינתיים גם צצה בעייה נוספת בביקור האפיפיור: הרכב המשוריין בו הוא נוסע. פקידים בוותיקן ביקשו ממשלת ישראל למצוא רכב משוריין שבוי יוכל האפיפיור לנוע ברחובותיה הצרים של העיר העתיקה, לאחאחר שנתברר כי רכב הזכוכית הממוגן של האפיפיור רחב מדי לסמטאות העיר העתיקה.

בביקורו המתוכנן יערוך האפיפיור ביקור בן יום ברשות הפלסטינית, ויפגש עם יו"ר הרשות יאסר עראפת בבית-לחם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by