בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיפלומטים ערבים: אסד יבקר בוושינגטון בחודש הבא 

דיפלומטים ערבים: אסד יבקר בוושינגטון בחודש הבא

 
 
רויטרס

לדברי הפקידים, מתנהלים מגעים אמריקאנים-סורים במטרה להביא לטיוטת הסכם שלום עם ישראל כבר בסבב השיחות השלישי. האמריקאנים מכחישים בתוקף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא סוריה, חאפז אל אסד, צפוי לקיים את הביקור הראשון שלו אי פעם בוושינגטון בחודש הבא. עיתון פלסטיני עצמאי מדווח כי הביקור ייערך לאחר תום סבב השיחות השני בין ישראל לסורים, ובמסגרתו לא ייפגש עם נציגים ישראלים אלא אך ורק עם נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון.

לדברי מקור ערבי, מתקיימים כרגע מגעים בין האמריקאנים לסורים במטרה להגיע לטיוטת הסכם שלום כבר בסיבוב השיחות השלישי עם הישראלים. מגעים אלו יובילו לביקורו של אסד בוושינגטון, לאחר שבעבר דחה את כל ההזמנות ששיגרה לעברו אמריקה. לדברי הדיפלומט, אם אסד לא יוכל להגיע לוושינגטון, יחליף אותו בנו, בשאר אסד.

מקור אחר צוטט כאומר כי "קלינטון יעבור מרמת הצהרות לעבודה יסודית ומעמיקה בכל הקשור לשלום מיד לאחר חג המולד וחגיגות המילניום".

עוד נכתב בידיעה כי ארה"ב מפעילה מאמצים כבדים לפשר בין סוריה לתורכיה, מדינות שכנות שביניהן שורר מתח בעקבות ויכוח על מאגרי מים. זו, כך פורסם, היתה אחת מההבטחות שנתן קלינטון לסורים במטרה להחזירם לשולחן המשא ומתן. נושא זה יעלה לדיון בפגישתו של אסד עם קלינטון.

בתגובה רשמית שפרסמה ארצות הברית היא מכחישה כי קיים תכנון לביקור של אסד בוושינגטון. לדברי האמריקאנים, הנושא לא עלה כלל לדיון ולידיעה אין שחר.

_______________
תרגום: גל אלון
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by