בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איינשטיין הוא איש המאה של המגזין טיים 

איינשטיין הוא איש המאה של המגזין טיים

 
 
חדשות נענע

המגזין הסביר כי איינשטיין מייצג את ההתקדמות הטכנולוגית העצומה שעבר המין האנושי במאה השנים האחרונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלברט איינשטיין, הפיסיקאי היהודי שניסח תורת היחסות, נבחר לאיש המאה של המגזין טיים, כך מדווחת היום (ראשון) סוכנות רויטרס.

במאמר שמנמק את הבחירה הסביר הפיסיקאי סטיבן הוקינג כי המאה העשרים התאפיינה בשינויים טכנולוגיים עצומים ששינו את פני החברה האנושית ללא הכר, ואין מדען שמשקף יותר את זינוק הקידמה הטכנולוגי העצום שעבר המין האנושי, יותר מאיינשטיין.

איינשטיין זכה למקום בהיסטוריה בזכות ניסוח תורת היחסות, שנחשבה לפריצת דרך בפיסיקה של המאה הזאת. הוא גם היה ממניחי היסודות התיאורטיים לעידן הגרעין.
"החיים שלי הם דבר פשוט שלא יעניין אף אחד", אמר על עצמו איינשטיין בזמנו. "זו עובדה ידועה שנולדתי וזה כל מה שנחוץ לדעת".

איינשטיין קיבל את פרס נובל על עבודתו המהפכנית בשנת .1921 עם עליית הנאצים לשלטון בגרמניה הוא נמלט לארצות הברית. הוא ייעץ לנשיא ארצות הברית לפתוח בפרויקט לפיתוח פצצת הגרעין הראשונה, אך לא השתתף בו בעצמו. באחרית ימיו היה פציפיסט ונחרד מעוצמת ההרס שהפצצה האטומית העניקה למין האנושי. הוא נפטר בניו-ג`רזי בשנת .1955

בגיליון שיופיע בדוכנים ביום רביעי מופיע גם מאמר של הנשיא קלינטון על חייו בצל המורשת של הנשיא פרנקלין רוזוולט, שנבחר למקום השני כאיש המאה של המגזין, ומאמר של נלסון מנדלה על ההשפעה של המנהיג ההודי מהטמה גנדי עליו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by