בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ש"ס הודיעה: פורשת מהקואליציה 

ש"ס הודיעה: פורשת מהקואליציה

 
 
חדשות נענע

השר אלי ישי הודיע כי החלטה התקבלה על ידי הרב עובדיה יוסף ומועצת חכמי התורה, בגלל פרשת מעיין החינוך התורני. וייצמן, שנפגש עם ישי במטרה לשכנעו להישאר בקואליציה: המשבר יפתר בהקדם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנועת ש"ס הודיעה היום (שני) כי בהוראת הרב עובדיה יוסף ומועצת חכמי התורה, היא פורשת מהקואליציה. בהודעת התנועה נמסר כי הרקע לפרישה הוא חילוקי הדעות בין אנשי התנועה לממשלה על הקצבת הכספים לרשת החינוך של ש"ס, "מעיין החינוך התורני", כך נמסר מגלי צה"ל.

ראש הממשלה ביקש מאנשי ש"ס להשהות את הצעד ב-24 שעות, ומכתבי הפיטורים של אנשי ש"ס עוד לא הוגשו. במהלך היממה הקרובה ינסה ברק לשכנע את אנשי ש"ס לחזור בהם מההחלטה. בינתיים ש"ס לא מחוייבת למשמעת הקואליציונית. ישי כינס את 17 חברי הכנסת של הסיעה לדיון על הפרישה.

השר ישי אמר בראיון לגלי צה"ל כי "הרב עובדיה קיבל את ההחלטה במשאל טלפוני עם הרבנים. זה מבחינתנו סופית. ראש הממשלה ביקש ממני הבוקר לתת עוד 24 שעות עד הפרישה, והוא משוכנע שחילוקי הדעות ייפתרו. כל דבר שיקרה במהלך השעות הקרובות, צריך לבוא להכרעת מועצת חכמי התורה".

נשיא המדינה עייזר וייצמן נפגש היום עם השר ישי בלשכתו. לאחר הפגישה אמר וייצמן כי "הוא מקווה שהמשבר יפתר בהקדם". ישי נפגש גם עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי קוצ`ק למשך שעה ארוכה במזנון הכנסת.

ובקואליציה, תגובות מופתעות להודעה על פרישת ש"ס. "אני מאוד מופתע" אמר שר החינוך יוסי שריד "הלילה התנהל משא-ומתן בין נציגי הממשלה לנציגי רשת החינוך התורני ונראה כי היה משא ומתן מוצלח".

יושב-ראש הקואליציה, חבר הכנסת אופיר פינס אמר היום לגלי-צה"ל כי הוא אינו מקבל את הודעת הפרישה של ש"ס.

חבר הכנסת שאול יהלום אמר היום בתוכניתה של יעל דן כי כנראה שראש הממשלה לא יוכל לעשות שלום עם סוריה אם אין לו אפילו קואליציה ראיוה לשמה. לדעתו של יהלום גם ישראל בעליה לא תצטרף לקואליציה של ברק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by