בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אורלב: ואם נפתח פיצריה ביום הזיכרון? 

אורלב: ואם נפתח פיצריה ביום הזיכרון?

 
 
נדב פרי ורונן ליבוביץ`

דיון הפגרה שנערך בכנסת בנושא מכירת החמץ בפסח עורר סערה במשכן. זבולון אורלב אמר כי קביעת בית המשפט מקוממת וכי היא משולה להחלטה על פתיחת מסעדות ביום הזיכרון לחללי צה"ל. השר אלי ישי הודיע כי מפלגתו תגיש תיקון לחוק, שלא ישאיר מקום לפרשנות. "הזהות של העם היהודי חייבת להישמר" אמר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:58 דק')

 
 
מליאת הכנסת קיימה הבוקר (שני) דיון פגרה מיוחד בנושא מכירת חמץ בפסח. בפתח הדיון קבלה יו"ר הכנסת, דליה איציק על הנוכחות הדלה במליאה, ואמרה "לפחות אלו שחתמו על הבקשה לקיים את הדיון היו אמורים להיות כאן".
 
הדיון נערך בעקבות החלטתה של שופטת בית המשפט בירושלים לפני כשבועיים, לפיה לחנויות ולמסעדות מותר למכור חמץ בפסח, משום שהן מוגדרות מקום ציבורי, אך לא מקום פומבי.

יו"ר ש"ס השר אלי ישי כינה את פסיקת בית המשפט "מוזרה" והוסיף כי מפלגתו "תכין תיקון לחוק" כזה שלא יותיר מקום לפרשנות. "הזהות של העם היהודי חייבת להישמר" אמר השר. בתשובה לדבריו של חבר הכנסת גפני שתקף את פעילות ש"ס בממשלה, אמר ישי "אתה בוחר בדרך הפוכה מהדרך בה צריך לתקן. בואו נעבוד ביחד בנושאים הערכיים של היהדות".

השרה רוחמה אברהם בלילא אמרה כי החלטת בית המשפט מציבה אתגר לממשלה. היא הוסיפה כי היא "אינה צריכה לפגוע במרקם החיים בישראל" השרה הוסיפה כי היא "בטוחה שעם ישראל ימשיך לקיים את מורשתו ולא יציג חמץ בפרהסיה".

חבר הכנסת, הרב שמואל אלפרט (יהדות התורה ) אמר בדיון כי החלטת השופטת פוגעת "בזהות היהודית של מדינת ישראל, תוך מתן פרשות בלתי מתקבלת על הדעת של המושג פומבי". לדבריו, "החלטת השופטת מלבד שאינה הגיונית משפטית עשויה לגרום לכישלון של מאות יהודים. על היועץ המשפטי לממשלה לערער מיידית על פסק הדין".
 
 
חבר הכנסת זבולון אורלב (האיחוד הלאומי - מפד"ל) תקף את החלטת בית המשפט ואמר: "איך היינו מגיבים עם פיצריה היתה נפתחת בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל? היינו מקבלים את זה?". הוא הוסיף ואמר "היועץ המשפטי לממשלה היה צריך להחזיר את השד לבקבוק. בין היתר כדי להחזיר את האמון של אנשים כמוני לבית המשפט העליון בשאלות של דת ומדינה. חמץ בפסח סותר באופן בוטה את אחד המאפיינים של מדינה יהודית".

חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ-יחד) אמרה בדיון כי יש לבטל את החוק. "כל הזהות היהודית עומדת על פיתות בפסח? אני מכבדת את זכותם של אנשים להאמין, לאכול כשר בפסח, כך אני עושה. אני מכבדת את זכותם של אנשים להיכנס למקומות שהם לא פומביים ולאכול כאוות נפשם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by