בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משבר ש"ס הסתיים - הסיעה תמכה בתקציב 
 
 
חדשות נענע

יו"ר ש"ס ושר האוצר הגיעו להסכמות בעניין דרישת ש"ס לתוספת תקציב לרווחה ולבריאות; הממשלה זכתה ברוב בהצבעות הערב (שלישי) על התקציב וחוק ההסדרים ההצבעות תמשכנה מחר בערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברוב גדול אושרו הערב (שלישי) בכנסת שני סעיפים של תקציב המדינה לשנת 2000 ושל חוק ההסדרים במשק, כאשר ש``ס תמכה בתקציב, כך נמסר מגלי צה``ל.

תמיכתה של ש``ס בקואליציה באה לאחר שנפתרו כל המחלוקות עמה סביב התקציב. ראש ש"ס, השר אלי ישי נפגש הערב (שלישי) עם שר האוצר בייגה שוחט והגיע עמו להסכמות בנושא תקציב משרד העבודה והרווחה. שוחט נפגש גם עם שר הבריאות הרב בניזרי והבטיח לו תוספת של 85 מיליון שקלים לסל התרופות וכ- 150 מיליון לבתי החולים הממשלתיים.

הממשלה זכתה ברוב בהצבעות. הסיעות הערביות (10 ח"כים) הצביעו נגד ההצעה, ארבעת חברי הכנסת של ישראל בעליה נמנעו בהצבעה לאחר שברק סירב הערב להיענות לדרישותיהם התקציביות.

ההצבעות תתחדשנה מחר בשבע בערב ועד אז ינסו בקואליציה לשכנע את ישראל בעליה ואת הסיעות הערביות להצביע בעד.
 

הליכוד "ברק קנה את שלטונו הרעוע בכסף"

בליכוד אומרים בתגובה כי הוכח שראש הממשלה "לחיץ וסחיט" וכי ברק קנה את שלטונו הרעוע בכסף, תחת איומים לערעור הקואליציה שלו. ח"כ דני נווה, אמר כי "הכל אצל ברק משחק פוליטי ופוזה, ואחרי הפוזה הוא נכנע ללחצים, כך בענייני פנים וכך בענייני חוץ".

יו"ר סיעת שינוי אליעזר זנדברג: "הוכח שהסחטנות משתלמת. ראש ממשלה שנכנע ללחצים אינו יכול לנהל את המו"מ על הגולן. שם יופעל עליו לחץ גדול שבעתיים".

ברק אמר הערב לאחר ההצבעה כי הוא מרוצה מתותאותיה והדגיש כי ``לא היתה ממשלה ששמרה בצורה כה נחרצת על כספי המדינה``.
 
 

קלינטון התעניין במשבר עם ש"ס


עד לפיתרון המשבר עם ש``ס גברה הדריכות במערכת הפוליטית לקראת ההצבעה הראשונה הערב על התקציב. אפילו הנשיא קלינטון התעניין במשבר ש"ס. קלינטון התקשר היום בצהריים לברק והתעניין במשבר הנוכחי. הוא ביקש לדעת אם המשבר עלול לפגוע בשיחות ישראל וסוריה, בשבוע הבא.

במשא ומתן הלילי אמש נפתרו כל בעיות תקצוב רשת החינוך של ש``ס, והושגו סיכומים לפיהם היא תקבל הקצבות גדולות בהרבה ממה שתוכנן בתחילה. עם זאת, עדיין נותרה מחלוקת בעניין תקצוב משרדי הרווחה והבריאות, שאיימה על רוב הקואליציה להעברת התקציב, שכאמור נפתרה הערב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by