בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הספירה לאחור: פחות מ- 24 שעות נותרו למעבר לאלף החדש 
 
 
חדשות נענע

עד כה הושקעו בישראל כמיליארד וחצי מיליון דולרים בהכנות; בכל העולם היערכות שתגיעה לשיאה לקראת שעות המעבר; בניו יורק הכינו תוכנית בסגנון צבאי למקרה חירום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההכנות לקראת כניסת האלף הבא נכנסות להילוך גבוה פחות מיממה לפני שינוי הקידומת.

בארץ: בחברת החשמל בבזק ובמקורות מתגברים את מרכזי התפעול ואת צוותי התפעול. הבנקים יהיו סגורים ביום שישי, וסניפי הדואר יפעלו כרגיל מבלי לספק שירותי בנקאות. נמל התעופה בן-גוריון יסגר מחר (שישי) בשעה 22:00 בלילה ויפתח למחרת ביום שבת ה- 1.1.2000 בשעה ארבע לפנות בוקר.


הערכות כללית במשטרת ישראל

שניים עשר אלף שוטרים ומתנדבים יתמודדו מחר מול אחד המבצעים המסובכים ביותר של המשטרה עד כה. מגלי צה``ל נמסר כי מלבד אירועי המילניום אותם תאבטח המשטרה כדי למנוע פיגועים, תאבטח מחר המשטרה את 300 אלף המתפללים הצפויים להגיע לתפילת יום השישי במסגדי הר הבית, ותמנע מקיצוניים להכנס לאזור, גם כן מחשש לפיגועים.

עד כה הושקעו בישראל מיליארד וחצי מיליון דולרים להכנות לבאג 2000. השר חיים רמון אמר היום כי לא צפוייה שום תקלה מערכתית.
 

כוחות החירום האמריקניים בכוננות גבוהה

הסוכנות הפדרלית לניהול בשעת חירום הקימה בארצות הברית עשרה מוקדים לפיקוח על המתרחש ברחבי המדינה.

סוכנות איי.פי מסרה כי מאות פקידי הסוכנות הפדרלית נפרסו היום בכל אחד מאזורי הזמן ביבשת.
 

בניו-יורק הכנות כמו במבצע צבאי

 
משטרת ניו-יורק נערכה לקראת יום המעבר בתוכנית בסגנון צבאי. עיתון הדיילי ניוז דיווח כי המשטרה נערכת לסגור אזורים שלמים של העיר, אם יבוצע פיגוע טרור במהלך חגיגות המעבר לאלף החדש. פקידים בכירים בעיר אמרו כי אינם צופים התקפה טרוריסטית בתחילת שנת 2000 אך אם זו תקרה, לדבריהם, תהיה תגובה מיידית.

התוכנית שהגיעה לידי כתב העיתון מפרטת ארבעה שלבי כוננות, כאשר במסגרתם תוכל המשטרה לסגור אזורים שלמים של העיר בת 7.3 מליון התושבים, לעצור את תנועת הרכבות התחתיות ולעקב אנשים לתשאול. כמו כן יועמדו בהיכון צוללים שיסרקו בסונאר אזורים רגישים כמו בניין האומות המאוחדות, שנמצא על גדות הנהר המזרחי. הכנות נעשו גם למקרה של התקפה ביולוגית או כימית.

בעיריית ניו יורק סרבו להגיב לידיעה. ``אנחנו לא מתכוונים לפרט לגבי תוכניות הביטחון שלנו``, אמר ראש העיר רודולף ג`וליאני, והוסיף ``מצער שתוכנית כזו הודלפה``.

סוכנות הידיעות רויטרס מסרה כי לדברי ג`וליאני, מרכז החירום והבקרה של העיר יחל בפעולתו מחר בבוקר (שישי) בקומה ה- 23 של מרכז הסחר העולמי. המרכז צפוי לתפקד כ- 48 שעות על מנת לאפשר לרשויות השונות לפקח על השירותים העירוניים, ולפתור במהירות כל בעיה, שעלולה להיווצר.
 

החששות מכיוון רוסיה

רוסיה, ומדינות אחרות שהתפרקו מברית המועצות לשעבר, הוזכרו בראש רשימת המקומות עם פוטנציאל בעייתי, מחשש להתמוטטות המחשבים לכשיכנס האלף הבא.

בפינלנד, חשש באג המילניום בשילוב עם החשש להשלכותיו על רוסיה השכנה על כוריה הגרעיניים, הביאו להיסטריה ברכישת יוד במדינה. בכמות הכפולה מהתצרוכת השנתית. יוד עוזר בהגנה מפני תופעות לוואי של הקרינה הרדיואקטיבית.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by