בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
12 ח"כים דתיים פועלים למנוע עריכת מצעד הגאווה בי-ם 

12 ח"כים דתיים פועלים למנוע עריכת מצעד הגאווה בי-ם

 
 
רונן ליבוביץ`

חברי הכנסת מש"ס, איחוד לאומי-מפד"ל ויהדות התורה התאחדו והם מנסים יחד לקדם טיפול בהצעת חוק שאם תאושר תייפה את כוחם של ראשי עיר לאסור קיום עצרות שעשויות לפגוע ברגשותיהם של חלקים שונים באוכולוסיה. כמו כן ינסו ה-12 להחתים חברי כנסת על עצומה הקוראת שלא לערוך את המצעד בבירה ואם המצעד אכן יערך יארגנו חברי הכנסת עצרות מחאה נגדו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתנגדים לגאווה: 12 חברי כנסת מהסיעות הדתיות התאחדו לפעול למניעת מצעד הגאווה שעתיד להיערך בירושלים לקראת סוף חודש יוני.
 
הח"כים הדתיים יפעלו לבטל את המצעד (צילום: רוני שיצר)
 הח"כים הדתיים יפעלו לבטל את המצעד (צילום: רוני שיצר)   
הח"כים חיים אמסלם, דוד אזולאי ומזור בהיינה מש"ס, מאיר פורוש, שמואל הלפרט ויעקב כהן מיהדות התורה, אלי גבאי, אורי אריאל, אריה אלדד צבי הנדל וניסן סלומיאנסקי מאיחוד לאומי מפד"ל ומשה גפני מיהדות התורה התכנסו החליטו לפעול במישור הפרלמנטרי והחוץ פרלמנטרי.

יו"ר סיעת איחוד לאומי - מפד"ל ח"כ אורי אריאל אמר כי מבחינת הציבור הירושלמי כי "המציאות בה מתקיים המצעד הגאווה היא בלתי נסבלת" הוא הוסיף ואמר כי "לא ברור מדוע מתעקשים לעשות את המצעד בירושלים".

הח"כים מתכננים לפנות ליו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט, פרופסור מנחם בן ששון, בדרישה שלא יעכב הצעת חוק של ח"כ אלי גבאי שמייפה את כוחן של עיריות להחליט בעצמן האם ניתן לערוך עצרות ופעילויות שעשויות לפגוע בחלקים שונים של האוכלוסיה.
 
 
בנוסף מתכננים ה-12 להחתים את חברי הכנסת על עצומה הקוראת שלא לקיים את מצעד הגאווה
בירושלים ובמקביל הם מבקשים לערוך בעיר עשר עצרות שונות נגד המצעד.

ועדת חוק חוקה ומשפט דנה בחוק של גבאי בשמונת החודשים האחרונים. הח"כים טוענים כי יו"ר הוועדה בן ששון אחראי לעיכוב. הח"כים מתכננים עוד לפנות למשטרה בבקשה למנוע את המצעד בטענה של הפרת הסדר הציבורי. במקרה ויו"ר ועדת חוקה ומשפט לא יעתר לבקשתם לקדם את הטיפול בהצעת החוק שלהם הם מתכננים לפנות לבג"ץ.

ח"כ בן ששון הכחיש את הטענות שמייחסים לו הח"כים וטען בתגובה כי "סוד החיים המשותפים בירושלים מקורו בוויתורים ההדדיים שעושות האוכלוסיות המגוונות המתגוררות בעיר, אלה לטובת אלה. כדאי שהפשרות והויתורים יעשו בהסכמה ולא מתוך לחץ ואני מצטער על הניסיון להלהיט את הרוחות שלא לצורך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by