בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז ויזנטל לבריטים: לעצור את קונרד קאלג'ס 

מרכז ויזנטל לבריטים: לעצור את קונרד קאלג'ס

 
 
חדשות נענע

בשל החשדות לגבי עברו כפושע נאצי ומחשש שיברח מבריטניה בימים הקרובים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דר` אפריים צורוף, מנהל מרכז וזינטל בירושלים, קורא לשר הפנים הבריטי, ג`אק סטראוו, לעצור את קונרד קאלג`ס , לפני שיספיק לברוח לאוסטרליה. לדברי צורוף ממשלת בריטניה צריכה להוות דוגמא ולעצור את קאלג`ס, השוהה כעת בבית אבות בבריטניה.

קאלג`ס בן ה-86, אזרח לטווי במקור, מכחיש כי בעבר הוא היה חבר ביחידת הקומנדו אראג`ס הידועה לשמצה, שלקחה חלק ברצח המוני של לפחות 30 אלף בני אדם בלטוויה, ברובם יהודים, במהלך מלחמת העולם השניה.

הבי.בי.סי מדווח כי בראיון לעיתון המייל הבריטי, אמר קאלג`ס כי בכוונתו לעזוב את בריטניה לעבר אוסטרליה. "אני עוזב את המדינה הזאת בהקדם האפשרי. למדתי את הלקח שלי, המשטרה לא יכולה לעצור בעדי" הוא אמר והגדיר את המאשימים אותו בפשעים כנגד האנושות כ"שקרנים ומספרי סיפורים".

ויזת התייר של קאלג`ס עומדת לפקוע ביום חמישי הקרוב, ועד אז הוא מתכנן לעבור לאוסטרליה.
דר` צורוף אמר כי "יש לעצור אותו עכשיו. זו הזדמנות לממשלת בריטניה לכפר על שנים של חוסר מעש. צריך להעמיד אותו למשפט או לפחות לעצור אותו לזמן ארוך מספיק כדי שממשלת לטוויה תוכל להעמידו למשפט".

צורוף אמר עוד כי הוא חושש שקאלג`ס יספיק לברוח לאוסטרליה מאחר ו"אוסטרליה סגרה את יחידת פשעי המלחמה שלה ב- 1991. אין רצון פוליטי באוסטרליה להעמיד פושעים נאציים למשפט כי החוק האוסטרלי מחייב שעדים יופיעו בבית המשפט. אבל מאחר ואוסטרליה מצויה במרחק כה רב מהמקומות בהם מתגוררים העדים שעוד נותרו, מדובר בסיטואציה בלתי אפשרית כמעט".

סטראוו הורה לחקור כיצד כניסתו של קאלג`ס לבריטניה לא נבדקה .
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by