בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט צבאי: לשחרר רוצחים כדי להחזיר את גלעד שליט 

שופט צבאי: לשחרר רוצחים כדי להחזיר את גלעד שליט

 
 
רונן ליבוביץ`

בראיון לחדשות נענע 10 אומר מי ששפט מחבלים פלסטינים שרצחו ישראלים למאסרי עולם כי אי שחרורו של שליט היא הפקרת חייל בשדה הקרב. לדבריו, על המדינה לעשות הכל ובכלל זה שחרור רוצחים כדי לא להגיע למצב בו חייו של גלעד יהיו בסכנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהתבטאות נדירה ויוצאת דופן, מסכים היום שופט בית משפט צבאי ששפט מחבלים "עם דם על הידיים" למאסרי עולם רבים, להתראיין לחדשות נענע 10 בנושא הדילמה של שחרור מחבלים תמורת השבת חיילים חטופים.
 
אסירים פלסטינים משתחררים. "אם צריך חייבים לשחרר רוצחים כדי להחזיר את גלעד" (צילום: רויטרס)
 אסירים פלסטינים משתחררים. "אם צריך חייבים לשחרר רוצחים כדי להחזיר את גלעד" (צילום: רויטרס)   
השופט מתייחס לחשיבות שחרור גלעד שליט תמורת שחרור מחבלים שרצחו ישראלים. "אי שחרור שליט זה כמעט כמו הפקרת חייל בשדה הקרב", אמר. "שפטתי הרבה מחבלים למאסרי עולם והדילמה הקיימת היא גדולה מאוד. שליט איננו אשם בשום דבר" אומר השופט ומוסיף, "יש לנו חייל שנמק בבית הסוהר. כל יום שעובר פוגע בבריאותו ומי יודע אם לא יפגעו בחייו ונגיע לרון ארד 2. חובה על המדינה לעשות הכל לשחררו בהקדם. אני בספק אם הוא יהיה נורמאלי כשיחזור".

בהתייחסו לדילמה אם לשחרר רוצחים הוא קובע חד משמעית: "נדרש מאיתנו לשחרר אסירים עם דם על הידיים. המדינה צריכה לעשות הכל כדי שהתמורה תהיה הקטנה ביותר אבל אם נגיע למצב בו חייבים לשחרר אסירים על מנת לשחרר את שליט, יש לשחרר גם מחבלים עם דם על הידיים".

אמנם, מודה השופט, ישנן מספר בעיות עם שחרור שכזה. למשל, "אם המחבלים יראו תמורה כל כך גדולה יש סכנה שהם יבקשו לחטוף חיילים נוספים". לדבריו, "מה שלא תיתן להם, ארגוני הטרור תמיד ירצו לחטוף חיילים ואזרחים".
 
גלעד שליט. "אני בספק אם הוא יהיה נורמאלי כשיחזור" (צילום: רויטרס)
 גלעד שליט. "אני בספק אם הוא יהיה נורמאלי כשיחזור" (צילום: רויטרס)   
הוא טוען כי בעסקת טננבאום שילמנו מחיר עצום וכי אין ספק שגם הפעם חלק מהמשוחררים יהיו מחבלים, "הם ירצו להיות גיבורים. אך לא יתכן להשאיר בשבי חייל שלנו". כשנשאל האם בשבתו כשופט צבאי הוא חשב על אפשרות שמי שהוא דן למאסר עולם עשוי לצאת מהכלא בעיסקה כזו או אחרת אמר: "אנו לא מתחשבים, בעת שאנו שופטים אדם, בשאלת עסקאות עתידיות בו יכול המחבל להשתחרר. החוק לא מאפשר לנו להתחשב בזה".

השופט סיפר בראיון כי כבר ראה מחבלים ששפט משתחררים ותיאר את ההרגשה כקונפליקט פנימי. "אני שמח שחוזרים אלינו האנשים שלנו. אמנם, כנראה שנקבל תמורת המחבלים הרוצחים את הגופות של רגב וגולדוווסר, אבל אני יודע ששליט חי וחייבים להחזיר אותו הביתה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by