בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דוח: ישראל מייבשת את תושבי הגדה המערבית 

דוח: ישראל מייבשת את תושבי הגדה המערבית

 
 
חדשות נענע 10

כך קובע ארגון "בצלם" בדוח חדש. לפי הדוח ישראל מנצלת את רוב מאגרי המים שמיועדים לשתי האוכלוסיות אפליה, ש"משתקפת באופן מובהק בנתונים אודות צריכת המים של שתי האוכלוסיות" ושתביא לכך שהפלסטינים יסבלו ממחסור חמור במים בקיץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"מאות אלפי פלסטינים סובלים ממחסור חמור במים לאורך כל חודשי הקיץ" - כך קובע דוח ב"צלם" שפורסם הבוקר (שלישי).

בארגון מפנים אצבע מאשימה כלפי ישראל ו"שליטתה ההדוקה במשק המים של השטחים" שליטה שמנעה, כך לדברי כותבי הדוח "את התפתחותו של משק זה באופן שיספק את הביקוש הגובר למים, זאת באמצעות הטלת הגבלות ואיסורים שלא היו קיימים תחת השלטון הירדני והמצרי. אותם הגבלות ואיסורים הם אחת הסיבות העיקריות למחסור במים ולמצוקה שנגרמת עקב כך".
 
הדוח קובע: "המחסור בא לידי ביטוי בכל תחומי החיים" (צילום: עטף אבו א-רוב, בצלם)
 הדוח קובע: "המחסור בא לידי ביטוי בכל תחומי החיים" (צילום: עטף אבו א-רוב, בצלם)   
לטענת הדוח הפלסטינים וישראל "שותפים לשני מקורות מים עיקריים" - ואולם ישראל נהנית ממירב המים בעוד הפלסטינים זוכים לחלק קטן בלבד, וכך בעוד "אזרחי מדינת ישראל, בדומה לאזרחיהן של המדינות המפותחות בעולם, נהנים ממים זורמים לצריכה ביתית בכל עונות השנה, ללא הגבלה כמותית" - הפלסטינים צמאים.

בדוח נכתב כי "המחסור בא לידי ביטוי בכל תחום בו נחוצים המים לבני האדם: שתייה, רחצה, ניקיון והשקיית בעלי-חיים וגידולים. לכל אלו השלכות חמורות על בריאותם של התושבים, כמו גם על רווחתם הכללית".

ב"בצלם" מזהירים כי "מחסור במי שתייה יכול לגרום להתייבשות, ואי-יכולת לשמור על תנאי היגיינה הולמים עלולה לגרום לזיהומים. הפסקת השקייתם של בעלי-חיים וגידולים משמעה פגיעה בפרנסתם של התושבים".

בדוח מציינים באופן ברור כי "פגיעה זו היא תוצאה של מדיניות בה נוקטת ישראל מאז 1967, אשר מבוססת על חלוקה בלתי הוגנת של משאבים המשותפים לישראל ולפלסטינים" ומבהירים כי "המחסור החמור במים פוגע בזכויות אדם בסיסיות של תושבי השטחים כמו הזכות לבריאות, לתנאי דיור נאותים, לשוויון ולהנאה ממשאביהם הטבעיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by