בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש במערכת הביטחון מפעולות נקם של פעילי ימין קיצוני 

חשש במערכת הביטחון מפעולות נקם של פעילי ימין קיצוני

 
 
אור הלר

במערכת הביטחון נערכים לאפשרות כי פעילי ימין קיצוני ינסו להגיע לבית משפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים • במשטרה ובכוחות הביטחון נערכים בהתאם וכבר הציבו כוחות סמוך לבית המשפחה • הדאגה העיקרית היא שפעילי הימין ינסו למנוע מהמשפחה להקים אוהל אבלים - מה שיוביל לעימותים עם התושבים המקומיים • ובמקביל גוברים הקולות בממשלה הדורשים את הריסת ביתו של המחבל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במערכת הביטחון הביעו אתמול בערב (רביעי) חשש מפעולות נקם של פעילי ימין קיצוני נגד משפחתו של המחבל שביצע בצהריים את פיגוע הדריסה בירושלים.
 
במשטרה כבר הציבו כוחות במזרח ירושלים. (צילום: חדשות 10)
 במשטרה כבר הציבו כוחות במזרח ירושלים. (צילום: חדשות 10)   
בקרב פעילי ימין קיצוני יצאה קריאה להגיע לבית המחבל, בכפר צור באהר שבמזרח ירושלים, כדי למנוע מהמשפחה להקים סוכת אבלים. המשטרה וכוחות הביטחון כבר נערכו במקום כדי למנוע מהומות.

זו לא הפעם הראשונה שמהשטרה נאלצת להיערך לעימותים אפשריים באזור. בחודש מארס, לאחר הפיגוע הקשה בישיבת "מרכז הרב", בו נרצחו שמונה תלמידי ישיבה, נאספו עשרות פעילי ימין קיצוני סמוך לכניסה לכפר ג'בל מוכבר, בו מתגוררת משפחתו של המחבל, עלא אבו-דהיים שביצע את הפיגוע ב"מרכז הרב".

המשטרה הצליחה אז למנוע מהם לקיים צעדה לכיוון הבית, אותו ביקשו להרוס, אך במקום החלו הפרות סדר. כעשרים פעילים הצליחו להתחמק מהשוטרים ולהגיע לבית, אז החלו ליידות אבנים לעברו. המשטרה הצליחה להשתלט על המתפרעים ואמרה כי הכוחות ימשיכו להגן על החוק ולא ירשו הפרות סדר. במקביל, תימשך ההיערכות המוגברת בסביבת הכפר ובסמוך לבית המשפחה.
 

גוברות הקריאות להריסת בית המחבל במזרח ירושלים

 
ובתוך כך גוברות הקריאות בממשלה להורס את ביתו של המחבל במזרח ירושלים. שר הביטחון, אהוד ברק סבור כי יש להרוס את בית המחבל שביצע את הפיגוע ברחוב יפו בירושלים.

במכתב שנשלח מטעם המזכיר הצבאי של שר הביטחון לרמטכ"ל, למזכיר הצבאי של ראש הממשלה ולבכירים נוספים, נכתב כי "בעקבות הפיגוע במרכז ירושלים היום, עמדת שר הביטחון הינה כי יש להרוס את בית המחבל. שר הביטחון סבור כי הישנות מקרה כה חמור ובפרק זמן קצר מאז הפיגוע במרכז הרב בו מחבל המחזיק תעודת זהות ישראלית מבצע פיגוע בלב מדינת ישראל מטעמים לאומניים, מחייב מענה מיידי מצד מערכת הביטחון וממשלת ישראל".

גם ראש הממשלה כבר הורה לשר המשפטים, דניאל פרידמן, לבדוק את ההליכים המשפטיים שיאפשרו את הריסת בית המחבל. מדינת ישראל כבר החליטה לשלול ממשפחת המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים קצבאות שאירים שמשולמות לאישה ולילדים. בדיון חירום שקיים שר הרווחה, יצחק הרצוג עם מנכ"לית הביטוח הלאומי, אסתר דומיניסיני והנהלת המשרד, בעקבות פניית ראש הממשלה לשר הרצוג, סוכם עוד כי משפחת המחבל לא תהיה זכאית לדמי קבורה.
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by