בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פורום קיסריה יתכנס לדון בהתוויית מדיניות כלכלית לאומית 

פורום קיסריה יתכנס לדון בהתוויית מדיניות כלכלית לאומית

 
 
חדשות נענע 10

בכנס המתקיים זו השנה ה-16 ידונו נציגים מהמגזר הציבורי והעסקי, ביניהם שר הפנים מאיר שטרית בנושאי השפעות איכות הסביבה על ישראל ומשמעויותיהן הכלכליות, במשבר ברשויות המקומיות בישראל, בהתפתחויות בכלכלה הבין-לאומית והשפעותיהן על ישראל ובמדיניות המקרו-כלכלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שידור חי

 
 
פורום קיסריה ה-16 של המכון הישראלי לדמוקרטיה שנפתח אתמול (רביעי), יימשך גם היום. הפורום נערך השנה בסימן להתוויית מדיניות כלכלית לאומית ויינעל כמיטב המסורת בנאומו של ראש הממשלה.
 
פורום קיסריה הוקם במטרה להתוות וליצור מצע כלכלי שיהיה הבסיס למדיניות הכלכלית של ממשלות ישראל. משתתפי הפורום פועלים חודשים ארוכים כדי להביא לדיוניו תכניות מעשיות שהממשלה יכולה לאמץ ולבצע. מועד ההתכנסות נקבע לחודש יולי, ערב הדיונים על תקציב המדינה.

השנה עוסק הכנס בארבעה נושאים עיקריים. בנושא המדיניות המקרו-כלכלית בנושא השפעות איכות הסביבה בו יקרא הפורום להגברת התמריצים והמסים הסביבתיים ולקבוע היטל פגיעה בשטחים פתוחים. כמו כן תעלה בכנס המלצה לחייב עובדים על הוצאות חנייה ולהכיר בתחבורה ציבורית כהוצאה.

כמו כן עוסק הכנס בנושא המשבר ברשויות המקומיות בישראל וימליץ, בין השאר, לבחון מחדש את שיטת הבחירות ברשויות המקומיות במטרה לחזק את כוחו של ראש הרשות ולצמצם את מידת הפיצול בין המפלגות במועצה המקומית. בין המשתתפים במושב זה: שר הפנים מאיר שטרית, ח"כ אופיר פינס-פז, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, ח"כ פרופ' מנחם בן-ששון, יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, עדי אלדר, ראש עיריית כרמיאל וח"כ סטס מיסז'ניקוב, יו"ר ועדת הכספים.

בנושא התפתחות הכלכלה הבין-לאומית והשפעתה על ישראל יסקרו שלושה מהתהליכים הגלובליים העיקרים כיום: המשבר הפיננסי בארצות הברית, משבר הנפט והסחורות, והשינויים במאזן הכוחות בכלכלה העולמית: עלייתן של סין והודו – המשקים הצומחים הגדולים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by