בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העולם בתמונות 

העולם בתמונות

 
 
צילום: רויטרס, עריכה: תמי רון

בירת ישראל שוב מככבת בתמונות זוועה, מתאגרף במשקל נוצה מדמם כמו תרנגולת שחוטה, בסין מבחני הכניסה לקולג' מגדירים מחדש את המושג עינוי, הומואים בטורונטו צעדו חשופי ישבן וברק לא הכה אותם ויקיר המדור, ג'ורג' דבליו בעוד תמונה משעשעת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ירושלים. צולם ביום חול

 
 
לא יודעת אם שמתם לב, אבל להיות העם הנבחר זאת עבודה די מחורבנת. אם תאמצו את מבטכם ותסתכלו אחורה, לעבר הרחוק, בימי האימפריה הרומית לדוגמא, או לעבר הקרוב - תבחרו כל יום בשנה - אין לנו רגע של נחת. כשהיינו בגלויות רדפו אותנו, כשאנחנו בבית דורסים אותנו. או מפוצצים, או יורים. הכל תלוי בגחמת ליבו של המחבל ואם הוא פעל בחסותו של ארגון או שהפסיכיות היא יוזמה אישית שלו מהבית. למה אנחנו לא יכולים להיות כמו האנגלים? תראו אותם. אף אחד בחר אותם ואיכשהו כבר הרבה מאוד שנים שהם חיים הרבה יותר טוב מאיתנו.
 

המתאגרף

 
 
נו, לא רק עלינו עוברים ימים קשים. הבחור המדמם הוא פרנסיסקו לורנזו, מתאגרף מהרפובליקה הדומיניקנית שמחזיק את הראש אחרי כמה סיבובים לא קלים מול הומברטו סוטו ממקסיקו. השניים נלחמו במסגרת אליפות ה-WBC על תואר המתאגרף הטוב ביותר במשקל סופר נוצה, מה שזה לא אומר. האדם, יצור מטופש מאז ומתמיד, מתאגרף תקופה ארוכה למדי. למעשה, כבר היוונים העתיקים חבטו אחד בשני בהנאה ואפילו שילבו את הענף באולימפיאדה והשאירו עדויות לתחביב על כדים בהם מתועדים ובכן, מתאגרפים. כפי שאתם רואים אלפי שנות ציביליזציה לא הפכו את המין האנושי לחכם יותר ויש כאלה שעדיין בוחרים, כמשלח יד, לספוג מכות אכזריות. מהמם.
 

בוש ומעריצים

 
אחרי כל הדיכאון הזה חייבים משהו מעודד. מזל שיש את נשיא ארצות הברית בעולם לשמח את לבבנו גם בזמנים כאלה. ג'ורג' דבליו מצטלם עם אוהדים לאחר משחק טיבול ידידותי על מדשאותיו הדרומיות של הבית הלבן. הטיבול הוא משחק הכנה לבייסבול וסופטבול לילדים בטווח הגילאים שבין ארבע לשמונה. המוסד הנשיאותי מארח משחקים כאלה מדי שנה ואפשר להבין ללבו של מיודענו שנהנה יותר לשחק עם ילדים, מאשר לשלוח עוד ועוד חיילים לעיראק ואפגניסטן. אפילו הוא מבין שמה שהולך שם לא מדהים. נקסט.
 

הדורבנים

 
במולדת הפסטה והגלידות חייבים להקפיד על כושר. במדורים קודמים עשינו לכם היכרות עם הג'ירו ד'איטליה, הפעם אנחנו עם ספורט שהשורשים שלו הולכים מאות שנים אחורה. על הסוס לואיג'י ברוסצ'לי בעיצומו של ה"פאליו" - מירוץ סוסים שמתקיים בסיינה מדי שנה, מאז ימיה העליזים של העת החדשה המוקדמת. המתחרים הם נציגי 17 הקונטרדות (שכונות) של העיר, וכל אחת מיוצגת על ידי חיה או סמל אחרים. לואיג'י הוא האיש של קונטרדת הדורבנים. המטרה של המתחרים היא להקיף את כיכר העיר שלוש פעמים ומי שעושה את זה בזמן הקצר ביותר יוכל לשאת בגאווה אל השכונה שלו את הפרס הנחשק - פיסת בד משי שמציגה את המדונה והילד.
 

עינוי סיני

 
העובדה שניצלו מרעידת אדמה נוראית ושזכו בטראומה לכל החיים לא פטרה את תלמידי מחוז סצו'אן מבחינות הכניסה לקולג'. ככה זה ברפובליקה הקומוניסטית: יש סדר. גם היעדרו של בית ספר לערוך בו את המבחנים לא הרתיע את השלטונות שהסבו מחסן עצום לכיתה ענקית. ביחד עם הנערה המיואשת לומדים עוד 1,799 תלמידים בכיתה האימתנית הזו, וכולם יחד עוברים על החומר לבחינות - ועוד בסינית. פתאום הבגרויות דמיקולו שלנו נראות כמו זיכרון מתוק להתרפק עליו. מצד שני, מאוד יתכן שבגלל שמערכת החינוך שלנו בדיחתית כל כך, השגי התלמידים הישראלים לעומת אלה של הקולגות מחו"ל נמוכים בצורה מטרידה.
 

רוק א-פלה

 
כבר אמרנו לכם ששמח באנגליה, ולראיה, ג'יי זי (איכשהו בעברית השם שלו נראה מטופש) הופיע בפסטיבל גלסטונברי. גלסטונברי, האירוע המוזיקלי הגדול והמפורסם ביותר על אדמת בריטניה מושך אליו קהל של אלפים רבים בכל פעם. השנה התארח שם לראשונה הסקוויז של הגברת ביונסה נואלס. הרשת מאוד לא נדיבה בתוצאות החיפושים אחר ביקורת קונקרטית על ההופעה, מה שכן, מסתבר שהראפר מברוקלין ירד קצת על האחים גלאגר ולהקתם אואזיס וזאת בתגובה לכך שהם אמרו שלא צריך לתת לו להופיע על הבמה המרכזית. גם פסטיבל אדיר, גם מוזיקאים מהשורה הראשונה וגם בגרות ברמה של גן שולה בבת ים. מה בן אדם צריך יותר מזה?
 

על ספורטאים ועצלנים

 
מועד הפתיחה של המשחקים האולימפים מתקרב בצעדי ענק ואתלטים בכל העולם מותחים קפיצים ומשחררים כיווצים לקראת האירוע הספורטיבי החשוב ביותר של ארבע השנים הקרובות. עיניכם הרואות שהשחיין בתצלום, מייקל פלפס, מתוח במיוחד. מנחם לחשוב שאפילו לספורטאים, זן של בני אדם שמטיבו מצויד בגוף חטוב במיוחד, יש גם רגעים פחות מחמיאים מול המצלמה. זה עוזר לבטטות הכורסה שביננו להרגיע את מצפונם העצל על כך ששוב בחרו בבהייה בטלוויזיה על פני ביקור במכון הכושר. אחרי הכל, אם כולנו נראים מטופשים בסופו של דבר, בשביל מה להזיע?
 

סמלים רבותי, סמלים

 
בעולם שאין בו חוק וסדר, גם מראית עין של חברה חזקה ומתוקנת מספיקה. יש גבול לכמות הכאוס שהמוח האנושי מסוגל להתמודד עימו. מחבלים מתאבדים פה, מטוסים מתרסקים אל בניינים שם, מספיק אירוע קיצוני פעם בשנה כדי לנער את המסד הפסיכולוגי שאדם בונה לעצמו בעמל ולפיו אם יקום בבוקר, ילך לעבודה, יהיה נחמד לסובבים אותו וישלם מסים הכל יהיה בסדר. ולכן, באין מהות להיאחז בה - נסתפק בסמלים. יש משהו מרגיע במסוקים שמובילים את הנשיא האמריקני, מנהיגו הטמבל של העולם החופשי, לבית הלבן - מבצר הדמוקרטיה, על רקע האובליסק בוושינגטון. ומה נעשה עם המחשבה המטרידה שבסמלים אי אפשר להילחם בקיצונים שמפתחים פצצה ורוצים לחנוט את כולנו ברעלות?! נתגבר.
 

בין טורונטו לירושלים

 
כמה ימים לפני שחוסאם דוויאת עלה על שופל והתחיל להשתולל, ירושלים התחפשה לעיר ככל הערים. התחפושת הייתה מאולצת מעט - בכל זאת מצעד הגאווה לווה במצעד הבורות מצידם של החרדים שנפנו לתחביבם הישן, הבערת פחי אשפה - ובכל זאת, לשניה נדמנו לשאר העמים שצועדים כאילו כלום. בקנדה עיניכם הרואות, מקבלים את כל הנושא ההומוסקסואלי בשלוות נפש. בעוד במחוזותינו הצועדים ידועים בתלבושותיהם הססגוניות, שם כבר הולכים על נטורל ולמרות ששני גברים טיילו חשופי ישבנים ומחובקים האדמה לא רעדה, מכולות הזבל לא הובערו וטורונטו לא הוחרבה סטייל סדום ועמורה. גם אצלנו המצעד הסתיים ללא אירועים מיוחדים, כך שיש תקווה קלושה שיגורו הומו עם חרדי ולופוליאנסקי יהפוך חברבורותיו.
 

רואים ירוק

 
ונסיים בתמונת טבע לנשמה. אי שם במערב ארצות הברית לחופיו של האוקיינוס השקט שוכנת אורגון. המדינה היפה הייתה ביתם של שבטים אינדיאנים עד לתחילת המאה ה-19, אז הגיעו לאזור האמריקנים גירשו את האינדיאנים וצדו את חיות הבר בהמוניהן. אבל כשיש תמונה כל כך רוגעת מול העיניים, למה להתעכב על הפרטים המכאיבים של ההיסטוריה? צריך להסתכל על כל הירוק, לנשום נשימה עמוקה ולהתכונן לזה שאחרי הסוף שבוע, מתחיל שבוע חדש בארץ הקודש. בהצלחה לכולנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by