בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אולמרט הוא ראש ממשלה כושל ללא יכולת אסטרטגית" 

"אולמרט הוא ראש ממשלה כושל ללא יכולת אסטרטגית"

 
 
חדשות נענע 10

פרופסור יחזקאל דרור, שהיה חבר בוועדת וינוגרד, תוקף בחריפות את ראש הממשלה: "הוא ניהל את המלחמה בצורה כושלת והראה חוסר יכולת חשיבה אסטרטגית". על תפקידו בוועדה אמר: "אני מצטער שלא עמדתי על כך שיוגשו המלצות מפורשות על התפטרות ראש הממשלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(21 שניות)

 
 
ועדת וינוגרד סיימה את עבודתה כבר לפני כמה חודשים, אך הפרופסור יחזקאל דרור מסרב להירגע. דרור, שהיה חבר בוועדה שחקרה את כשלי מלחמת לבנון השנייה, פרסם מאמר בשבועון היהודי-אמריקני "פורוורד", בו הוא תקף בחריפות את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואף הביע צער על כך שלא פעל להדחתו במסגרת עבודתו בוועדה.
 
"כחבר בועידת וינוגרד, במבט לאחור, אני מתחרט שלא הצלחנו להשיג החלטה יותר נחרצת", כתב דרור. "הוועדה הוקמה עקב הוודאות הגורפת שהמלחמה האחרונה לא נוהלה נכון והבדיקה שלנו אכן אישרה שניהולה היה כשלון.

"ראש הממשלה ניהל את המלחמה בצורה כושלת ובכך הראה חוסר יכולת חשיבה אסטרטגית", תקף הפרופסור את אהוד אולמרט, והמשיך: "הקבינט והוועדות השונות לא באמת ידעו מה הם עושים רוב הזמן. הצבא לא באמת היה מוכן למלחמה".

במאמרו גילה דרור כי היה מצפה מהאחראיים למחדלים להתפטר, אך התבדה. "כחבר בוועדה, הייתי מצפה שחברי הקבינט יתפטרו אחרי הגשת הדוח. הרמטכ"ל אכן התפטר וכך גם שר הביטחון, אך ראש הממשלה לא התפטר ולא הופעל עליו לחץ להתפטר. אני לא חושב שדבר כזה היה יכול לקרות בדמוקרטיה פרלמנטרית אחרת".

הפרופסור הדגיש כי השינויים שמתבצעים לדבריו בצבא לא מפצים על מה שהוא כינה "החולשה המתמשכת" של הדרג המדיני. "גם שר ביטחון בעל ניסיון לא מחפה על החיסרון בראש ממשלה חסר מחשבה אסטרטגית, לא משנה עד כמה רבה חוכמתו הפוליטית", הוא הסביר. "אני מצטער שלא עמדתי על כך שיוגשו המלצות מפורשות על התפטרות ראש הממשלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by