בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההכרעה בנושא ועדת הבדיקה: נלחמים על כל קול 

ההכרעה בנושא ועדת הבדיקה: נלחמים על כל קול

 
 
רונן ליבוביץ`

שרי הממשלה עדיין מכונסים ודנים בהצעת שר המשפטים להקים ועדת בדיקה ממשלתית לנושא האזנות הסתר לשר רמון • בינתיים עדיין לא ידוע האם יהיה להצעה רוב בין שרי הממשלה • בש"ס עדיין לא החליטו האם לתמוך בה • מוקדם יותר הודיעה היועצת המשפטית של הכנסת, נורית אלשטיין, כי היא תומכת בהקמת ועדת בדיקה ממשלתית • בחוות דעת שהוגשה לממשלה היא כותבת "מתחייבת בדיקה מעמיקה שתוכל להיעשות רק באמצעות ועדה ציבורית לה יימסרו סמכויות חקירה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצבעה שנויה במחלוקת: שרי הממשלה עדיין מכונסים ודנים בהצעתו של השר פרידמן, להקים ועדת בדיקה ממשלתית לנושא האזנות הסתר לרמון. עדיין לא ידוע האם ההצעה תזכה היום (ראשון) לרוב הקולות. על פי העולה מתוך הישיבה השרים חלוקים מאוד ביניהם בנוגע לאישור ההצעה.
 
רמון. עדיין לא ברור האם ההצבעה תעבור. (צילום: רויטרס)
 רמון. עדיין לא ברור האם ההצבעה תעבור. (צילום: רויטרס)   
מוקדם יותר, פרסמה היועצת המשפטית של הכנסת, נורית אלשטיין, חוות דעת בו היא כותבת כי "מתחייבת בדיקה מעמיקה בנושא התנהלות הפרקליטות והמשטרה בפרשת האזנות הסתר לרמון".

אלשטיין כותבת עוד כי "היועץ המשפטי לממשלה גורס כי האירועים נשוא בקשת שר המשפטים הם, לפחות בעיקרם, בתחום אחריותו של השר לביטחון פנים, ולפיכך הוא סבור שהבקשה להקמת ועדת הבדיקה צריכה לבוא גם מצידו".

היועצת מתחייסת לסירובו של השר דיכטר להקים ועדת בדיקה והיא רושמת "מהדוחות שהוגשו עד כה בעניין נמצאנו למדים כי לא ניתן להפריד, לעניין הכשלים השונים, בין פעילות המשטרה לבין פעילות הפרקליטות, וחקירה ממצה צריכה לבחון את שני הגופים גם יחד".

"מינויו של השופט זיילר נעשה על דעת השר לביטחון פנים, אולם, השר מתנגד עכשיו לקבלת המלצותיו של השופט, ודבק, למעשה, בעמדה, כי יש להסתפק בדוח השופט ברנר. התנגדותו תמוהה. יש לזכור כי, ככלל, רק שיקולים כבדי משקל מצדיקים שלא לקבל המלצות של גוף יועץ שמונה על מנת לייעץ לבעל הסמכות כיצד לפעול. מכל מקום, בנסיבות העניין, אין מניעה שהממשלה תקבל החלטה אף שרק שק המשפטים הוא זה שפונה אליה".

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נמנע מלהתייחס בפתח ישיבת הממשלה להצבעה על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית בנושא. יושב ראש ש"ס, השר אלי ישי, אמר טרם נפתחה הישיבה כי "במהלכה ייתכן ואתייעץ שוב עם הרב עובדיה יוסף בנוגע להחלטה בנושא הקמת הוועדה". ישי סירב להודיע כיצד תצביע מפלגתו וטען כי ישמע קודם כל את טיעוני שר המשפטים פרידמן ורק אז יגיע להחלטה.

ובמפלגת העבודה - חילוקי דעות קשים בנוגע להצבעה: בעוד בכירי המפלגה ובראשום היושב ראש אהוד ברק הודיעו קבל עם ועדה כי הם מסרבים לתמוך בהצעה. ברק אמר אמש, כי "מהרעיון להקים וועדה שכזו, נודף ריח של אינטרס פוליטי כבד המיועד לשרת שר כזה או אחר, ובתוך כך פוגע אנושות במערכת החוק בישראל".

בעקבות הודעת השר ראלב מג'אדלה כי הוא יתמוך בהקמת הוועדה, ננזף השר בישיבת "שרינו" של העבודה על ששבר את המשמעת המפלגתית. השרים ברק, בן אליעזר והרצוג אמרו למג'אדלה כי כוונתו לתמוך בהצעה היא "בלתי נסבלת". בתגובה, אמר השר מג'אדלה בצאתו מהישיבה: "ברק פנה אלי בכבוד לשקול את עמדתי. לאחר שאשמע את כל הצדדים בישיבת הממשלה, אחליט".
 

גם בקרב שרי קדימה אין הסכמה לגבי ההצעה

 
ומה לגבי שרי הממשלה האחרים? שרי מפלגת הגמלאים, ביניהם שר הבריאות יעקב בן יזרי, כבר הודיעו כי יתמכו בהצעת השר פרידמן. השרים דיכטר ולבני צפויים להתנגד לוועדה, ועל פי ההערכות מוקדמות השרים שטרית ובראון נוטים להתנגד להצעה.

ראש הממשלה אולמרט והשר רמון עצמו לא ישתתפו בהצבעה בשל ניגוד אינטרסים. גם השרה רוחמה אברהם בלילא לא תצביע כיוון שמתנהלת נגדה חקירה.
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by