בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפשרה התקבלה: לינדנשטראוס יבדוק האזנות הסתר 

הפשרה התקבלה: לינדנשטראוס יבדוק האזנות הסתר

 
 
רונן ליבוביץ` וברוך קרא

בתום דיון שארך שעות רבות קיבלו שרי הממשלה את הצעת הפשרה של אהוד ברק ולפיה מבקר המדינה יהיה מי שיבדוק את התנהלותן של המשטרה והפרקליטות בנושא האזנות הסתר לחיים רמון. השר לביטחון פנים מתח ביקורת חריפה על הצעתו של שר המשפטים להקים ועדה ממשלתית שתבדוק את הנושא ואמר כי השתתפותו של רמון בדיון היא ביזיון לממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:32 דק')

 
 
פרשת השר חיים רמון: הממשלה קיבלה היום (ראשון) את הצעת הפשרה של יושב-ראש העבודה, אהוד ברק, שלפיה יבדוק מבקר המדינה את נושא האזנות הסתר במהלך חקירת תלונת הקצינה ממשרד הביטחון.

ההסכמה הושגה בתום ישיבה סוערת שבה הוטחו דברים קשים בין שרי הממשלה, ולאחר שש"ס החליטה לתמוך בהצעת ברק.
 
השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, שהתנגד בחריפות להצעתו של שר המשפטים להקים ועדה ממשלתית אמר לפני זמן קצר כי "ההצעה שהועלתה היום בממשלה נגועה בשיקולים לא ראויים". באשר להצעת הפשרה אמר דיכטר כי "מבקר המדינה מבצע ממילא ביקורת וחקירה בכל נושא שהוא ולא זקוק לממשלה לקבל אישור לחקור. אם מבקר המדינה ירצה לחקור את המשטרה היא תפתח את שעריה כמו בכל פעם שהמבקר מבקש לבדוק משהו".

השר לביטחון פנים הוסיף ואמר: "גם כשהתנגדתי בדעת יחיד לחזרתו של רמון לממשלה לאחר שהורשע במעשה מגונה, לא חשבתי שיכולה להיווצר סיטואציה מבזה כזו כפי שארעה היום בה הוא השתתף בדיון שנערך בממשלה. ההצעה שמועלית היום נוגעת רק לפרשת רמון ולא לנושא העקרוני של האזנות הסתר. האם השרים היו מסכימים לדון בכך אם הבת שלהם היתה אותה חיילת מתלוננת. זהו ביזיון לממשלה. נושא האזנות הסתר בכלל נמצא כל העת בשיפורים דרמטיים בארגונים, משטרה וכולל מול ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת".

מוקדם יותר, פרסמה היועצת המשפטית של הכנסת, נורית אלשטיין, חוות דעת בה היא כתבה כי "מתחייבת בדיקה מעמיקה בנושא התנהלות הפרקליטות והמשטרה בפרשת האזנות הסתר לרמון".

אלשטיין כתבה עוד כי "היועץ המשפטי לממשלה גורס כי האירועים נשוא בקשת שר המשפטים הם, לפחות בעיקרם, בתחום אחריותו של השר לביטחון פנים, ולפיכך הוא סבור שהבקשה להקמת ועדת הבדיקה צריכה לבוא גם מצידו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by