בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון: הוכחנו שיש שלטון חוק בישראל 

שר הביטחון: הוכחנו שיש שלטון חוק בישראל

 
 
רונן ליבוביץ`

במפלגת העבודה מרוצים שהצליחו לסכל את תוכניתו של שר המשפטים להקים ועדת בדיקה להתנהלות חקירת רמון. ברק: הוכחנו שיש שלטון חוק בישראל. גם בקדימה יש כמה מרוצים. שרת החוץ לבני: לא היה צריך לדון בעניינו האישי של שר. פרידמן רואה את הדברים אחרת: סוף סוף תונהג בקרה חיצונית על מערכת אכיפת החוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הדיון הזה לא הוסיף כבוד לממשלה" - כך אמרה אמש (ראשון) שרת החוץ ציפי לבני בתום הדיון שהתנהל בממשלה בעניין חקירת פרשת האזנות הסתר למשנה לראש הממשלה, חיים רמון.
 
מתנגדת להקמת ועדה ממשלתית. לבני (צילום: AP)
 מתנגדת להקמת ועדה ממשלתית. לבני (צילום: AP)   
שרי הממשלה היו מכונסים מאז שעות הבוקר ודנו ארוכות בהצעתו של שר המשפטים להקים ועדת חקירה ממשלתית לפרשת האזנות הסתר לרמון במהלך חקירת תלונת הקצינה ממשרד הביטחון.

השרה לבני שהתנגדה להצעת שר המשפטים אמרה עוד: "לא היה צריך לדון בעניינו האישי של שר וזו ההצעה שהונחה על השולחן - לכן אני מתנגדת להקמת ועדת בדיקה ממשלתית. במקום להעביר את העניין למישור המערכתי, היה כאן דיון של שעות בפרטי משפט ובפרטי חקירה. אני מאמינה שממשלה רשאית, וזו אף חובתה, לבדוק ליקויים מערכתיים בכל מערכת ממשלתית, ואני מניחה שלא לכך התנגד היועץ המשפטי לממשלה ובלבד שתהא זו בדיקה מערכתית בעניין האזנות סתר ולא בעניינו האישי של שר. כך יוכל כל אזרח ליהנות מתוצאות הבדיקה".

בישיבה השתתפו אף ראש הממשלה אהוד אולמרט, לאחר שקיבל אישור לכך מהיועץ המשפטי לממשלה, וגם חיים רמון. אולמרט לא השתתף בהצבעה ולא נקט עמדה בדיון של שרי הממשלה. רמון ביקש לדבר ואולם מני מזוז אמר כי "לא צריך לתת לו את הזכות" לכך באותו השלב. גם ראש הממשלה המליץ לרמון שלא לדבר, אך אמר כי אין ביכולתו לאסור זאת עליו מאחר והמדובר בישיבת ממשלה.

בניגוד לעמדתו של אולמרט ושל מזוז דיבר רמון שאמר כי מקור ביחא"ה היה זה שאמר לו כי החקירה בעניינו לא התנהלה כראוי. הוא הוסיף כי אותו מקור חושש לתת עדות בנושא.

פרידמן: הממשלה קבעה - לא ניתן להסתפק בביקורות פנימיות

שר המשפטים, דניאל פרידמן, שהצעתו נדחתה אמר בתום הישיבה כי החלטתה של הממשלה "שהתקבלה ברוב מוחץ כנגד עמדת השר לביטחון פנים, מהווה צעד חלקי בדרך להנהגת בקרה חיצונית על מערכת אכיפת החוק. ממשלת ישראל קבעה היום שלא ניתן עוד להסתפק בביקורות פנימיות שנעשו בעבר על ידי המשטרה, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה או מי שמונה על ידו".
 
 
יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק מי שהצעת הפשרה שלו - לפיה מבקר המדינה יבדוק את הנושא - התקבלה בסופו של דבר אמר כי "מפלתם של מי שביקשו לאיים על שלטון החוק היא אות לציבור כולו כי יש שלטון חוק בישראל. מפלגת העבודה תמשיך להגן על תפקודם התקין של בתי המשפט, הפרקליטות, המשטרה ומבקר המדינה".

השר עמי אילון אמר כי "הידברות מראש על בסיס הצעתי להעביר את הנושא לבדיקת המבקר לפני שבועיים, יכלה למנוע את הדיון המיותר והמביש בעניין. במיוחד בעת הזו, פוליטיקאים לא יכולים להתערב בהליך הבדיקה".

הסכמת השרים על הצעת הפשרה הושגה בתום ישיבה סוערת שבה הוטחו דברים קשים בין שרי הממשלה, ולאחר שש"ס החליטה לתמוך בהצעת ברק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by