בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הפער לא ניתן לגישור" 

"הפער לא ניתן לגישור"

 
 
גיא לרר וספורט 5

אחרי 16 שנים, מוני פנאן עוזב את מכבי ת"א: "לא קיבלתי פידבק מההנהלה, נהייתי כבוי". מזרחי: "מהימים העצובים בחיי". פדרמן: "הוא צריך לחזור למשפחתו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:20 דק')

 
 
אחרי 16 שנים בתפקיד, ועוד לא מעט זמן ביציע, מוני פנאן עוזב את מכבי ת"א. המנהל המיתולוגי כינס היום (ראשון) מסיבת עיתונאים בהיכל נוקיה, בה הסביר את החלטתו. "כמה קשה לי לעמוד כאן היום ולדבר על עצמי", הוא פתח את דבריו, "כמו שאתם מכירים אותי, אינני איש של דיבורים אלא איש של עשייה. הגעתי למכבי ת"א בתפקיד מנהל הקבוצה לאחר הפרישה של שמלוק מחרובסקי, ידידי. עברו הרבה שנים מאז, והתגלגלתי עד הלום. את ההיסטוריה שלי אתם מכירים. באתי ממקום שרק טובת הקבוצה עומדת לנגד עיני. עשיתי עבודתי נאמני, עד ששכחתי שיש לי ילדים ומשפחה. תרמתי למכבי אבל זנחתי דברים אחרים בחיי. אין לי חרטות על הדרך שבחרתי".
 
"הבאנו את מכבי לצמרת הכדורסל בארץ ואירופה", המשיך, "ו'יחד' היא מילת המפתח שלי להצלחות. לאחרונה סגנון העבודה לא תאם את דרכי, ולכן הפערים ביני ובין שאר חברי ההנהלה הלכו וגדלו. כמו שאמרתי, אני איש של עבודת צוות, וכשלא קיבלתי פידבק נעשיתי אדם כבוי ואיבדתי את חדוות העשייה. התלבטתי עד שהגעתי למסקנה שחילוקי הדעות אינן ניתנים לגישור. הגעתי להחלטה בלב כבד מאוד, לעזוב את תפקידי".

למרות הבטן המלאה על ההנהלה, פנאן המשיך לפרגן ואמר: "אנו, חברי ההנהלה, ידענו לשים את טובת הקבוצה בראש סולם העדיפויות. אני רוצה לספר כמה אני אוהב את האנשים שעבדו לצדי, הצוות המקצועי, הרפואי, אנשי השיווק והמשק. הם לי כאחים וחברים בנפש. אני רוצה לציין את אני רוצה לציין את חברי הצוות של היכל נוקיה. שיתוף הפעולה מצדכם היה יוצא מן הכלל". פנאן דיבר על האוהדים והשחקנים ואמר: "עם אוהדים כאלה אפשר גם לפרוץ חומות. הכרתי שחקנים מכל גווני התרבויות ואת כולם אימצתי. כולם היו בניי, תודה מעומק הלב גם לעיתונאים ולאנשי התקשורת".
 
 
שמעון מזרחי, יו"ר הקבוצה שבעצם הביא את פנאן למכבי, אמר: "מרב האשמה על כך שמוני נמצא במכבי היא בגיני. מאוהד מסור ונאמן, שהגיע כמעט לכל משחקי החוץ, הוא נכנס לנעליים המאוד מאוד גדולות שהותיר אחריו המנהל המסור שמלוק. 16 שנה לא עוברים ביעף, זו תקופה עצומה, וקשה לומר ולתאר את הרגע הזה, שהוא אחד מהעצובים בחיי. זה רגע קשה למועדון. אני מאוד מקווה שאת החלל שמוני מותיר אחריו נוכל למלא באותה רוח שהוא משאיר, באותה נאמנות ללא סייג. כולכם צריכים לזכור שהוא עשה ימים כלילות, שלא על מנת לקבל שכר. מוני אנחנו אוהבים אותך, תמיד נאהב אותך. אני מרגיש כאילו כרתת ממני חלק מאבריי".

דייויד פדרמן, אחד מבעלי הקבוצה, הוסיף: "נדמה לי שלא יכול להיות ויכוח, גם בין עיתונאים שלפעמים אולי מתחו ביקורת, לגבי הדרך המיוחדת שמוני הנהיג במכבי ב-16 השנים האחרונות. במובן מסוים אין ספק שמכבי הייתה יכולה ליהנות עוד שנים מהתרומה של מוני אבל הוא צריך לחזור למשפחה שלו ואלו דברים לא פחות חשובים. אני לא חושב שאתם יודעים עד כמה צריך אומץ וכוח כדי לקבל החלטה להישאר במכבי. שמעון עושה את זה כבר 40 שנים, אני נמצא פה קרוב ל-25 שנים וזה לא פחות קשה לקבל החלטה להמשיך ולעשות את מה שעשינו עד היום. אני אישית לא מאמין במשפט שיש חילוקי דעות שאי אפשר לגשר עליהן אבל אני חושב שצריך לכבד את הרצון של מוני. אני באמת מאחל למוני כל טוב בכל דבר".
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by