בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחתה עתירת משפחות נעדרי איראן נגד עסקת השבויים 

נדחתה עתירת משפחות נעדרי איראן נגד עסקת השבויים

 
 
רונן ליבוביץ`

בג"צ דחה את עתירתם של משפחות 12 יהודים איראנים שביקשו כי ממשלת ישראל לא תמסור מידע אודות גורלם של ארבעה דיפלומטים איראניים אשר נעלמו בלבנון בחודש יולי 1982, במסגרת עסקת חילופי שבויים עם חיזבאללה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה אמש (ראשון) את עתירתם של משפחות 12 יהודים איראנים שביקשו כי ממשלת ישראל לא תמסור מידע אודות גורלם של ארבעה דיפלומטים איראניים אשר נעלמו בלבנון בחודש יולי 1982, במסגרת עסקת חליפין עם ארגון החיזבאללה להחזרת החיילים החטופים אלדד רגב ואהוד גולדווסר.
 
נדחתה עתירת משפחות נעדרי איראן נגד עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה (אילוסטרציה: גטי)
 נדחתה עתירת משפחות נעדרי איראן נגד עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה (אילוסטרציה: גטי)   
בעתירתם של בני המשפחות, שיקיריהם נעלמו בעת שניסו להימלט מאיראן כדי לעלות לישראל, נאמר כי הממשלה התחייבה בפניהם לפני שנתיים כי לא תמסור מידע על הדיפלומטים האיראניים ללא קבלת מידע אודות 12 הנעדרים.

השופטים, נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, אליעזר ריבלין וסלים ג'ובראן, כתבו בהחלטתם כי "אין ספק כי מדובר בפרשה כאובה ביותר, אשר אין לזנוח את המאמצים להביא לפתרונה. אף על פי כן, אין בידינו להיענות לדרישת העותרים ולהתערב בהחלטת הממשלה נשוא העתירה".

עוד נכתב בהחלטה כי "בדיון שקיימנו בעתירה הנוכחית הביאה המדינה לידיעתנו מידע חסוי בדבר המאמצים שנעשו ונעשים בעניינם של הנעדרים. למרבה הצער אין עדיין הישגים, אך אין להסיק מהדברים זניחת הטיפול. לא נותר לנו אלא להפנות תשומת לב הממשלה לכך, שגם במערכה הרגישה והקשה אל מול איראן, אין לזנוח את משימת הבירור ומאמצי האיתור. אנו מניחים שממשלות ישראל לדורותיהן פעלו ויפעלו כך. כל שנותר הוא לחזק את העותרים ובני משפחותיהם, ולקוות כי יבוא היום בו המאמצים לאיתור יקיריהם יישאו פרי".
 
 
בשנים 1994 ו - 1997 נעלמו 12 יהודים איראניים שניסו להימלט מאיראן כדי לעלות לישראל, בעת שחצו את הגבול בין איראן לפקיסטן. מאז נעלמו, מנסות משפחותיהם להשיג מידע כלשהו על יקיריהם. גורמי ממשל ישראליים בסיוע הסוכנות היהודית מנסים גם הם לקבל מידע - אך עד כה לא עלה בידם להטיל אור על גורל הנעדרים.

לפני כשנתיים, דחה בג"ץ עתירה קודמת של המשפחות, אך ממשלת ישראל נתנה התחייבות לשופטי בג"ץ כי לא תמסור את המידע על הדיפלומטים ללא קבלת מידע אודות 12 הנעדרים והצהירה כי "תמשיך ולא תחסוך כל מאמץ על מנת להשיג מידע אודות גורלם של נעדרי איראן".

משפחות נעדרי איראן שלחו מכתב בהול לראש הממשלה, בטרם התכנסה ישיבת הממשלה, בו הם כתבו כי "אם אכן בכוונת ממשלת ישראל לכבד את התחייבות בניתנה לבית המשפט, הרי שהממשלה אינה רשאית לוותר על המדיע שברשותה בנוגע לארבעת הדיפלומטים האיראניים - שהוא קלף המיקוח האחרון שבידי ישראל, העשוי לשפוך אור על גורל 12 הנעדרים".

יואל יגאל רם, בנו של אחד היהודים שנעלמו סיפר כי "הגענו לישראל בשנת 1991. הגענו עם כל המשפחה, כולל עם אבא. אבא החליט שהוא רוצה להשתקע בארץ והוא חזר לאירן על מנת לחסל את כל העסקים. בשנת 1994 אנחנו יודעים שהוא יצא את אירן לכיוון ישראל מלווה בעוד שלושה נערים שרצו לעלות דרך גבול זידאן שנמצא בין אירן לפקיסטן. אין לנו שום מידע אחר. אני לא יודע אם הוא נתפס, נכלא, נהרג. אנו לא יודעים כלום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by