בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"השוטר לא הרג את המחבל כי פחד שיורשע בהריגה" 

"השוטר לא הרג את המחבל כי פחד שיורשע בהריגה"

 
 
רונן ליבוביץ`

בדיון סוער בוועדת הכנסת, אמר קרוב משפחתה של בת-שבע אונטרמן שנהרגה בפיגוע בירושלים כי הססנותו של השוטר שלא וידא הריגה במחבל עלתה בחייה של קרובת משפחתו • "אם היו הורסים את בית המחבל מ"מרכז הרב", המחבל הזה היה חושב פעמיים", הוסיף • נצ"מ ברונו שטיין: "צריך לבחון מדוע השוטר לא ביצע וידוא הריגה" • המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: "אין מניעה להרוס את בית המחבל • ניצב בדימוס מיקי לוי: "לא מוסרי להרוס את הבית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(51 שניות)

 
 
בוועדת הפנים של הכנסת נערך הבוקר (שני) דיון סוער בעניין פיגוע הדריסה שאירע ביום רביעי האחרון בירושלים, בו נרצחו שלושה בני אדם ונפצעו עשרות. עו"ד אברהם כל– טוב, בן משפחתה של בת שבע אונטרמן שנרצחה בפיגוע, אמר במהלך הדיון שהוא מבין מדוע השוטר הראשון שירה במחבל לא ביצע בו וידאו הריגה.
 
"הוא חשב שאם הוא יירה, הוא יואשם בהריגה", אמר כל-טוב. "אם הוא לא היה חושש משפטית, אני בטוח שהוא לא היה מהסס. ההססנות הזו עלתה בחייה של בת שבע".

קרוב משפחה של הנרצחת המשיך ואמר: "אנחנו מבקשים למצוא את הגורם ההרתעתי שימנע את השבר במשפחה הבאה, ואנחנו סבורים שאם לאחר הפיגוע במרכז הרב היה ננקט הצעד של הריסת בית המחבל, המחבל שעשה את הפיגוע בשבוע שעבר היה חושב פעמיים. השיקול ההרתעתי באקט של מחבל יחיד הוא הריסת ביתו".
 
 

נצ"מ ברונו שטיין: צריך לבחון מדוע השוטר הראשון לא וידא הריגה

מפקד מרחב ציון בירושלים, נצ"מ ברונו שטיין, סיפר בדיון על השתלשלות האירועים במהלך הפיגוע, ואמר כי המחבל ראה שזוהה על ידי שוטר ושוטרת וניסה להוריד את הכף של הטרקטור על השוטר.
 
"השוטרת ירדה לכריעה ויורתה שני כדורים", סיפר שטיין. "היא ראתה תנועה בתא הנהג של הטרקטור וראתה את השותף יוצא מתחת לכף... השוטר מבחין במחבל, שותת דם מראשו, ולאחר שנזרקה אבן המחבל התעורר ובצעקות 'אללה אכבר' לחץ על הגז, נסע עוד 12 מטרים ועלה על הרכב האחרון שהגברת נהרגה. הגיע בחור, זיהה את ההתרחשות, שלף את אקדחו של המאבטח וירה שלושה כדורים. שני שוטרי יס"מ וידאו הריגה".

מפקד המרחב אמר כי ארבעת השוטרים שהיו בזירה חתרו באופן מיידי למגע עם המחבל. לשאלת ח"כ משה גפני (יהדות התורה) מדוע השוטר שעלה ראשון לתא הנהג של הטרקטור לא וידא הריגה, ענה שטיין כי "זו סוגייה שצריך לבחון אותה", אך גם סייג את דבריו ואמר: צריך לזכור שמדובר בפרק זמן של 5 – 10 שניות. הוא ראה אותו שותת דם וחסר תנועה".
 

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: אין מניעה להרוס את הבית

בעניין הריסת ביתו של המחבל, הנמצא בצור באהר שבמזרח ירושלים, אמר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד שי ניצן, כי אין עדיין החלטה האם להרוס את הבית, אך הדגיש: "מבחינה משפטית, אין מניעה להרוס את הבתים במזרח ירושלים.
 
פרקליט משפחת המחבל: "הוא פעל מאי שפיות". המחבל חוסאם דוויאת (צילום: חדשות 10)
 פרקליט משפחת המחבל: "הוא פעל מאי שפיות". המחבל חוסאם דוויאת (צילום: חדשות 10)   
"נושא הריסת בתים הוא נושא ידוע שמטרתו הרתעה", המשיך עו"ד ניצן. "הרציונל של התקנה הוא הרתעתי. במשך כשלוש שנים לא בוצעו הריסות בתים, אך בעקבות הפיגוע שבוצע על ידי מחבל ממזרח ירושלים במרכז הרב, היתה פנייה של דרגי ביטחון והדרג המדיני שביקשה לבדוק האם אפשר מבחינה משפטית עקרונית להרוס את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע. חוות הדעת הגיעה ליועץ המשפטי לממשלה מספר ימים לפני הפיגוע האחרון, בה נקבע שיש אפשרות להרוס את הבית אך יש קשיים".

הניצב בדימוס מיקי לוי, שכיהן בעבר כמפקד מחוז ירושלים, אמר כי "לא מוסרי להרוס את הבית כשלמחבל יש רק חדר אחד בבית. תושביה הערבים של מזרח ירושלים הם אנשים נורמטיביים וטובים וצריך להיזהר שלא להידרדר במסלול המטורף הזה. אני מציע טיפול נקודתי. לא מוסרי להרוס את ההורים של מחבל הטרקטור".

גם פרקליטה של משפחת דוויאת, עו"ד שמעון קוקוש, אמר כי הוא מתנגד להריסת הבית. "המפגע פעל מאי-שפיות ולא יכול היה לדעת במי הוא פגע", הסביר. "האם לא ייתכן שאדם נתקל בשיקול דעת מוטעה שגרם לו לאי שפיות זמנית?".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by