בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התביעה התעכבה - מורשע באונס ירצה שנתיים מאסר 

התביעה התעכבה - מורשע באונס ירצה שנתיים מאסר

 
 
חדשות נענע 10

בית המשפט פסק לצעיר שהורשע באונס חברתו לשעבר, בעת שהשניים היו סטודנטים בטכניון, גם שנתיים מאסר על תנאי ותשלום פיצויים על סך של 50,000 ש"ח. שופטי ההרכב מתחו ביקורת על הפרקליטות וציינו כי אם הם לא היו משתהים בהגשת כתב האישום במשך שנים רבות כל כך, הם היו גוזרים על הנאשם עונש חמור הרבה יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סטודנט בטכניון שהורשע בביצוע עבירות של אינוס כליאת שווא ומעשים מגונים במי שהייתה חברתו ירצה עונש של שנתיים מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי - כך גזר אתמול (שני) הרכב שופטי בית המשפט המחוזי.
 
הורשע באונס וירצה שנתיים של מאסר בפועל (צילום אילוסטרציה: גטי)
 הורשע באונס וירצה שנתיים של מאסר בפועל (צילום אילוסטרציה: גטי)   
כמו כן נגזרו על הסטודנט פיצויים למתלוננת בסך 50,000 ש"ח - זאת "בעיקר עקב שיהוי בהגשת כתב האישום קרוב ל- 5 שנים לאחר ביצוע העבירה".

האירוע קרה בשנת 2001. השניים למדו יחד בטכניון ואף היו חברים במשך שלושה חודשים. המתלוננת הייתה זו שסיימה את הקשר "אך נתגלעה ביניהם מחלוקת בנוגע לתעודת ביטוח של אופנוע שהיא מכרה לנאשם, ושהוא סירב להחזירה".

המתלוננת פנתה לנאשם בנושא והוא אמר לה כי התעודה שהיא מבקשת נמצאת בחדרו שבמעונות הסטודנטים. הנאשם נטל את תיקה של המתלוננת, רץ לחדרו וזו רדפה אחריו נכנסה לחדר ולקחה את התיק. אז הנאשם הגיח מאחורי דלת החדר "סגר את הדלת ואנס את המתלוננת. לאחר שהנאשם נרדם, עזבה המתלוננת את החדר, התקשרה לידיד מהטכניון, שלקחה לבית החולים כרמל בחיפה, וצוות בית החולים הזעיק את המשטרה" - כך על פי פרטי גזר הדין.

השופטים מצאו כי המדובר בעבירה חמורה "אולם יחד עם האמור, בבואו לגזור את הדין, ציין ההרכב כי יש להביא בחשבון גם את נסיבותיו האישיות של הנאשם ואת מוצאותיו ועלילותיו בעקבות המקרה, תוך מתן משקל לנושא השיהוי שכמוהו לא נתקל בפסיקה".
 
 
ההרכב ציין את העובדה ש"הנאשם נעצר ל-24 שעות, נחקר פעם אחת בלבד ושוחרר, וכתב האישום הוגש רק ב-15.6.06, כמעט חמש שנים לאחר האירוע. הנאשם לא התחמק מהדין ולבקשת המשטרה התייצב לחקירה נוספת סמוך לפני הגשת כתב האישום. מכאן, שהשיהוי הניכר מוטל כולו לפתחה של התביעה, ללא סיבה של ממש, ועל כך אין חולק".

השופטים מתחו ביקורת חריפה על הפרקליטות ועל כך שהתעכבה בהגשת כתב האישום וכתבו: "החומר שנדרש להגשת כתב אישום היה מונח במשרדי הפרקליטות כאבן שאין לה הופכין. משך שנים, הייתה תלויה מעל ראשו של הנאשם להב החרב המתהפכת, על המתח, הסבל הנפשי וחוסר הוודאות שנגרמו לו ולמשפחתו על כל הכרוך בכך".
 
 
חברי ההרכב שקלו את "עברו הנקי, היותו אדם נורמטיבי עד למקרה, שירותו בצבא כחובש ביחידה קרבית, (הוגדר על ידי מכריו ומשפחתו כ"מלח הארץ"), דיווחו מייד למעסיקו אודות הרשעתו, מה שגרר פיטוריו המידיים, דרדור מצבו הכלכלי עקב כך ועקב הצורך לממן את הגנתו בהליך המשפטי. ההרכב קבל את חוות דעתו של הפסיכותרפיסט כי מסוכנותו של הנאשם, בפרט לאחר שירצה את עונשו ויפנים את חומרת מעשיו, תהיה נמוכה".

בסיום גזר הדין ציין הרכב השופטים כי: "במסגרת רף הענישה דלעיל "נשקלל" את השיהוי הניכר בהגשת כתב האישום, שיהוי חריג... המוטל לפתחה של התביעה, שאלמלא כן היינו גוזרים על הנאשם עונש חמור בהרבה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by