בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפרקליטות: בג"ץ לא יכול להכריע בנושא שחרור קונטאר 

הפרקליטות: בג"ץ לא יכול להכריע בנושא שחרור קונטאר

 
 
רונן ליבוביץ`

המדינה מבקשת מבג"צ לדחות את עתירת בני משפחתו של השוטר אליהו שחר שנרצח על ידי סמיר קונטאר ושל ארגון אלמגור, שלא לשחרר את המחבל בעיסקת חילופי השבויים. "ההסדר שהושג הוא הטוב ביותר בנסיבות הכאובות הקיימות. והיעתרות לסעד המבוקש על ידי העותרים, עלולה להכשיל כליל את העסקה" נימקה הפרקליטות. המשפחה בתגובה: ממתי כאבם של משפחות רגב וגולדווסר הוא עניין מדיני וכאבם של משפחת שחר וקורבנות הטרור האחרים הוא עניין פרטי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרקליטות המדינה הגישה הבוקר (שלישי) תשובתה לעתירה שהגישו בני משפחת שחר לבג"ץ נגד ביצוע עסקת השבויים עם חיזבאללה. המשפחה טענה כי אישור העסקה כפי שהתבצע בממשלה לא היה תקין - כיוון שלטענתם לא נעשתה עבודת מטה מסודרת ולא נשמע קולן של משפחות הנרצחים.
 
אחיו של השוטר אליהו שחר מבקש שלא לשחרר את קונטאר (צילום: חדשות 10)
 אחיו של השוטר אליהו שחר מבקש שלא לשחרר את קונטאר (צילום: חדשות 10)   
המדינה כתבה בתשובתה לבג"ץ כי "עמדת המדינה, עם כל ההבנה וההשתתפות בצערם של העותרים, ובצערן של משפחות קורבנות הטרור, הינה כי דינה של עתירה זו, כמו גם דין הבקשה למתן צו ביניים להידחות על הסף, וזאת בגין מובהקות זיקת הנושא העולה בה לניהול יחסי החוץ והביטחון של המדינה".

המדינה טוענת כי מדובר בנושא הקשור לניהול יחסי החוץ והביטחון של המדינה ואין לבג"ץ יכולת להתערב בהחלטה. עוד נכתב בתשובת המדינה כי "המדינה הגיעה להסדר הטוב ביותר האפשרי לדעתה בנסיבות הכאובות הקיימות. היעתרות לסעד המבוקש על ידי העותרים, עלולה להביא לסיכולו של הסדר זה ולהכשילו כליל, וסיכוי להשיגו שוב - מי ישורנו".

"בקשת העותרים, שהיעתרות לה עלולה להביא לסיכול העסקה, עומדת בהקשר זה למול בקשתן של משפחות רגב וגולדווסר לקידום העסקה, והיעתרות לסעד המבוקש על ידי העותרים. התערבות בהחלטת הממשלה, תחייב את בית המשפט הנכבד להיכנס לזירה זו של שכול וכאב בה למותר לציין כי העניין המשפטי איננו הדומיננטי. מן הטעם האמור, וככל שעתירה זו לא תידחה על הסף, לא ניתן לקבל בה הכרעה מבלי לצרף אליה את משפחות רגב וגולדווסר, כמשיבות לעתירה, באשר הן עלולות להיפגע ממנה פגיעה איומה" - תשובת המדינה.
 
 
אמש אישרה לשכת ראש הממשלה כי נחתמה העסקה לחילופי השבויים עם חיזבאללה. עוד נמסר כי העסקה נחתמה כבר ביום ראשון - אולם פרסום הדבר הותר רק אמש.

המשך ביצוע העסקה מותנה בקיום מספר מרכיבים: הדוח הסופי בעניינו של הנווט הנעדר רון ארד טרם התקבל. הוא ישלח רק לאחר שיגמר תהליך של הבהרות בין שליח או"ם ובין ארגון חיזבאללה. לוח הזמנים לביצוע העסקה יחל לאחר שישראל תקבל לידיה את הדוח הסופי בעניינו של ארד. לאחר קבלת הדוח, יקיים ראש הממשלה אולמרט, ישיבת ממשלה, בה ידון בהמשך ביצוע העסקה.


משפחת השוטר שעתרה לבג"צ הגיבה בזעם על תשובת המדינה. "ממתי כאבם של משפחות רגב וגולדווסר הוא עניין מדיני וכאבם של משפחת שחר וקורבנות הטרור האחרים הוא עניין פרטי?" - תמה
יורם שחר, אחיו של אליהו שחר.

בעקבות תגובת המדינה תפנה עמותת אלמגור לועדת חוקה, חוק ומשפט ולועדת ביקורת המדינה של הכנסת בתביעה לקיים דיון בהתנהגות הפרקליטות שלטענתם "שוללת לאורך זמן את מעמד קורבנות עברה מנפגעי הטרור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by